porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy warto zmienić OFE? W jaki sposób dokonać zmiany OFE? Kiedy warto zmienić OFE? W jaki sposób dokonać zmiany OFE? Dla ...
Zobacz, jaką dostaniesz podwyżkę emerytury od 1 marca 2013 roku

Ile wyniesie PODWYŻKA EMERYTUR i rent od marca 2013?

Już od 1 marca 2013 wszyscy emeryci i renciści otrzymają podwyżkę swoich świadczeń. Okazuje się jednak, że podwyżka emerytur będzie niższa, niż dotychczas zakładano i wskaźnik waloryzacji emerytur wyniesie zaledwie 4 proc.

Już od 1 marca 2013 r. wszyscy emeryci i renciści otrzymają podwyżkę swoich świadczeń. Okazuje się jednak, że będzie ona niższa, niż dotychczas zakładano i wyniesie zaledwie 4 proc.

W projekcie budżetu państwa na 2013 rok rząd założył, że podwyżka emerytur i rent wyniesie ok 4,4 proc. Okazuje się jednak, że kryzysowa rzeczywistość, która i tak mocno uderza w emerytów, dopiecze im jeszcze bardziej. Podwyżka ich świadczeń obliczana jest bowiem na podstawie inflacji zsumowanej z 20-proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. Wzrost cen dla gospodarstw emeryckich wyniósł w zeszłym roku 4 proc., natomiast w 2012 r. wynagrodzenia zamiast piąć się w górę - obniżyły się 0,1 proc. Oznacza to więc, że seniorzy nie mają co liczyć na żadne dodatkowe grosze ponad inflację. Jaka więc waloryzacja emerytur i rent ich czeka?

Wszystko wskazuje na to, że najniższa emerytura (800 zł brutto) zwiększy się o zaledwie 26 zł na rękę miesięcznie. Na nieco więcej mogą liczyć osoby, które pobierają przeciętnej wysokości świadczenie, które wynosi 1500 zł na rękę. Ich emerytura zwiększy się o ok. 57 zł. Natomiast osoby ze świadczeniem w okolicach 2 tys. zł dostaną o ok. 79 zł więcej.

SPRAWDŹ w >> TABELI, o ile wzrośnie twoja emerytura

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Emerytury. Ile wyniesie waloryzacja 2014? [KWOTY] Emerytury. Ile wyniesie waloryzacja 2014? [KWOTY]

Zapowiadana przez rząd Donalda Tuska waloryzacja miała wynieść około 2,14 proc. Tymczasem już wiadomo, że będzie dużo niższa.

EMERYTURY, waloryzacja 2014: jak wzrosną emerytury w 2014 roku? TABELA

Rząd planuje przeprowadzić dość symboliczną waloryzację emerytur w 2014 roku. Jeśli prognozy się potwierdzą, podwyżka najniższej emerytury wyniesie zaledwie 34 gr dziennie. Jak będzie wyglądała...

Kto zyska na marcowej WALORYZACJI EMERYTUR w 2013 r.? Komu bardziej opłaca się waloryzacja procentowa?

Mimo że w 2013 podwyżka emerytur i rent jest niewielka, niektórzy dostaną więcej niż w 2012 r. Waloryzacja procentowa bardziej opłaca się emerytom, którzy dostają ponad 1500 zł na rękę.

Aktualizacja: 05.03.2013 14:18
Autor: KD
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dariusz Oko, ksiądz od leczenia gejów. Kim jest?
Dariusz Oko, ksiądz od leczenia gejów. Kim jest?

Dariusz Oko to ksiądz, teolog, filozof i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego ...

BAZA PORAD
Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.