porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Emerytury - ile wyniesie waloryzacja w 2013? O ile wzrosną emerytury seniorów w 2013 r.? Sprawdź, jak ...
Ile możesz dorobić do świadczenia? Ile można dorobić na emeryturze i rencie?

Emerycie! Zobacz, ile można dorobić do emerytury? ? Ile możesz dorobić do świadczenia?

Jesteś na emeryturze i pracujesz? Jeśli otrzymujesz emeryturę, możesz sobie dorobić. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić do emerytury. Ile można dorobić do emerytury? Ile możesz dorobić do świadczenia?

Jeśli otrzymujesz emeryturę, możesz sobie dorobić. Ile - to zależy, czy jesteś na wcześniejszej emeryturze, czy osiągnąłeś tzw. powszechny wiek emerytalny. Wynosi on, obecnie, 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Emeryci w tym wieku mogą dorabiać do świadczenia bez ograniczeń.

Osoby na wcześniejszej emeryturze obowiązują limity dorabiania. W zależności, od tego ile zarobisz, dostaniesz całą emeryturę, zmniejszoną a nawet może zostać zawieszona. Progi zarobkowe zmieniają się w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu.

Przychodem, który może spowodować zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia jest kwota , od której odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy emeryt powinien poinformować ZUS o wysokości przychodu, jaki zamierza osiągnąć.

Jeżeli twoje przychody nie są wyższe niż 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia to emerytura nie będzie zmniejszona. Po przekroczeniu tego progu, ZUS może zawiesić lub zmniejszyć świadczenie.

ZUS zmniejszy ci wypłatę, gdy osiągniesz przychód:

przekraczający 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia, ( od 1września 2012 - 2.447,80 zł)

ale nie większy niż 130 proc. tego wynagrodzenia. (od 1 września 2012 - 4.545,90 zł)

Następuje wtedy zawieszenie wypłaty emerytury.

SKOMENTUJ
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze? Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij zarabiać!...

2,5 mln Polaków w OFE. Co to dla nich oznacza? 2,5 mln Polaków w OFE. Co to dla nich oznacza?

W OFE zdecydowało się zostać 2,5 miliona Polaków, 20 procent wszystkich uprawnionych. Rząd spodziewał się, że w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostanie 6 milionów Polaków. Ze względu na mniejszą...

Świadczenia przedemerytalne – o ile wzrosną? [WALORYZACJA 2014]

Dzięki corocznej waloryzacji, od 1 marca 2014 roku zwiększyła się kwota świadczenia. Więcej też można będzie do niego dorobić. Sprawdź, o ile rośnie świadczenie przedemerytalne i ile można dorobić.

Aktualizacja: 01.03.2013 16:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.