porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dodatki do emerytur - czy wiesz, o ile wzrosną w 2013? Wraz z emeryturami waloryzowane są również świadczenia dodatkowe takie jak ...
O ile wzrosną emerytury w 2013 r.? Będzie waloryzacja procentowa czy kwotowa?

Emerytury - ile wyniesie waloryzacja w 2013?

O ile wzrosną emerytury seniorów w 2013 r.? Sprawdź, jak będzie wyglądała waloryzacja emerytur w 2013. Mówimy, o ile mogą wzrosnąć emerytury.

Zgodnie z projektem budżetu na 2013 rząd chce na waloryzację emerytur przeznaczyć ponad 7 miliardów złotych. Sama podwyżka wyniesie prawdopodobnie 4,48 proc. Oznacza to, że świadczenia najuboższych seniorów wzrosną o niecałe 30 zł na rękę.

Ci otrzymujący średnie emerytury (ok. 1400 zł na rękę) będą mogli liczyć na ponad 60 zł każdego miesiąca. Natomiast podwyżka dla osób ze świadczeniem w wysokości 2 tys. zł na rękę wyniesie prawie 90 zł miesięcznie. Warto zauważyć, że rząd odszedł od waloryzacji kwotowej i powrócił do formuły waloryzacji procentowej

Oznacza to, że podwyżka emerytur obliczana będzie na podstawie inflacji, czyli średniorocznego wzrostu cen towarów i usług w gospodarstwach emeryckich, oraz co najmniej 20 procent realnego wzrostu wynagrodzeń w poprzednim roku kalendarzowym.

Ile dokładnie wyniesie waloryzacja emerytur, będzie wiadomo na początku lutego 2013, kiedy to GUS opublikuje wymienione wskaźniki. Podwyżka świadczeń emerytalnych zostanie wprowadzona 1 marca 2013.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaka będzie waloryzacja w 2015 r.?

Zapowiadało się dramatycznie! Bo jeszcze miesiąc temu wydawało się, że przyszłoroczna waloryzacja wyniesie zaledwie 1,08 proc. Najbiedniejsi seniorzy mogliby liczyć zaledwie na kilka złotych...

WALORYZACJA EMERYTURY 2014: O ile wzrosną dodatki do emerytur w 2014? WALORYZACJA EMERYTURY 2014: O ile wzrosną dodatki do emerytur w 2014?

W skutek zapowiadanej na marzec 2014 waloryzacji emerytur o 2,14 proc. wzrosną nie tylko renty i emerytury, ale także dodatki do nich. Na jakie pieniądze mogą więc liczyć seniorzy?

WALORYZACJA EMERYTUR 2014. O ile wzrośnie twoja emerytura? WALORYZACJA EMERYTUR 2014. O ile wzrośnie twoja emerytura?

WALORYZACJA EMERYTUR 2014. Ile wyniesie? Zobacz, jak po waloryzacji będzie się przedstawiać twoja emerytura.

Aktualizacja: 23.11.2013 08:25
Autor: Krzysztof Dec
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Kasperski - kim jest? Partner Mariety Żukowskiej [KARIERA, RODZINA]

Wojciech Kasperski to reżyser, scenarzysta oraz producent filmów dokumentalnych i ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.