porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak oszuści okradają emerytów. Czy fałszywi fachowcy okradają starszych ludzi? Udają pracownika administracji, wodociągów, akwizytorów albo proszą o pomoc. Dla ...
Dwa i pół tysiąca miesięcznie za olimpijski medal

Emerytura olimpijska ile wynosi? Kto może dostać emeryturę olimpijską, comiesięczny dodatek do medalu?

Świadczenie olimpijskie potocznie nazywane emeryturą olimpijską wypłacane jest przez resort sportu od roku 2000. Jakie są emerytury gwiazd? W roku 2012 wynosi 2483,77 zł miesięcznie i nie zmieniło się od kilku lat. Ile wynosi obecnie olimpijska emerytura?

Kiedy można dostać emeryturę olimpijską i ile ona wynosi miesięcznie?

Od początku świadczenie przysługuje polskim medalistom „zwykłych” igrzysk olimpijskich letnich i zimowych. Grono to poszerzyło się później o medalistów zawodów „zamiastolimpijskich” 1984 oraz igrzysk lub zawodów dla inwalidów (paraolimpiada), a także odpowiadających im igrzysk i zawodów dla głuchych.

 Aby otrzymywać emeryturę olimpijską, beneficjenci oprócz posiadania w kolekcji medalu w/w imprez muszą spełniać następujące warunki:

- obywatelstwo polskie i zamieszkanie w Polsce lub innym państwie Unii Europejskiej ;

- ukończenie 35 lat;

- nieuprawianie czynnie sportu;

- nieskazanie za przestępstwo popełnione umyślnie.

Beneficjenci emerytury olimpijskiej sami odprowadzają podatek od kwoty świadczenia, nie płacą natomiast składki ZUS. Świadczenie wypłacane jest do miesiąca, w ktorym następuje zgon beneficjenta.

SKOMENTUJ
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze? Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij zarabiać!...

2,5 mln Polaków w OFE. Co to dla nich oznacza? 2,5 mln Polaków w OFE. Co to dla nich oznacza?

W OFE zdecydowało się zostać 2,5 miliona Polaków, 20 procent wszystkich uprawnionych. Rząd spodziewał się, że w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostanie 6 milionów Polaków. Ze względu na mniejszą...

Ile wynosi świadczenie olimpijskie w roku 2014?

Świadczenie olimpijskie, nazywane potocznie „emeryturą olimpijską”, w roku 2014 nie zmieniło się w stosunku do roku 2013. Nadal wynosi 2.483,77 zł brutto. Kto może je otrzymywać?

Aktualizacja: 14.02.2014 07:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]

Ekskluzywny Menel jest dobrze zapowiadającym się męskim blogerem. Styl, który ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.