porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak oszuści okradają emerytów. Czy fałszywi fachowcy okradają starszych ludzi? Udają pracownika administracji, wodociągów, akwizytorów albo proszą o pomoc. Dla ...
Dwa i pół tysiąca miesięcznie za olimpijski medal

Emerytura olimpijska ile wynosi? Kto może dostać emeryturę olimpijską, comiesięczny dodatek do medalu?

Świadczenie olimpijskie potocznie nazywane emeryturą olimpijską wypłacane jest przez resort sportu od roku 2000. Jakie są emerytury gwiazd? W roku 2012 wynosi 2483,77 zł miesięcznie i nie zmieniło się od kilku lat. Ile wynosi obecnie olimpijska emerytura?

Kiedy można dostać emeryturę olimpijską i ile ona wynosi miesięcznie?

Od początku świadczenie przysługuje polskim medalistom „zwykłych” igrzysk olimpijskich letnich i zimowych. Grono to poszerzyło się później o medalistów zawodów „zamiastolimpijskich” 1984 oraz igrzysk lub zawodów dla inwalidów (paraolimpiada), a także odpowiadających im igrzysk i zawodów dla głuchych.

 Aby otrzymywać emeryturę olimpijską, beneficjenci oprócz posiadania w kolekcji medalu w/w imprez muszą spełniać następujące warunki:

- obywatelstwo polskie i zamieszkanie w Polsce lub innym państwie Unii Europejskiej ;

- ukończenie 35 lat;

- nieuprawianie czynnie sportu;

- nieskazanie za przestępstwo popełnione umyślnie.

Beneficjenci emerytury olimpijskiej sami odprowadzają podatek od kwoty świadczenia, nie płacą natomiast składki ZUS. Świadczenie wypłacane jest do miesiąca, w ktorym następuje zgon beneficjenta.

SKOMENTUJ
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile wynosi świadczenie olimpijskie w roku 2014?

Świadczenie olimpijskie, nazywane potocznie „emeryturą olimpijską”, w roku 2014 nie zmieniło się w stosunku do roku 2013. Nadal wynosi 2.483,77 zł brutto. Kto może je otrzymywać?

Nowa ustawa emerytalna. Jakie są różnice między emeryturami po staremu i nowemu?

Reforma emerytalna wchodzi w życie z początkiem roku 2013. Co to oznacza, jakie zmiany nas czekają, jakie będą nowe merytury? Podstawowa różnica to wiek w jakim przejdziemy na emeryturę. Dłuższy...

Jakie są pomysły partii politycznych w sprawie podnoszenia i zrównania wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet?

Platforma Obywatelska chce podniesienie i zrównanie wieku emerytalngo kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat. A co o reformie emerytalnej sądzą inne partie: współrządzący z...

Aktualizacja: 14.02.2014 07:04
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Wybrańczyk, dziewczyna Szpilki: kim jest? Co osiągnęła?
Kamila Wybrańczyk, dziewczyna Szpilki: kim jest? Co osiągnęła?

Ostatnimi czasy coraz częściej pojawia się mediach dziewczyna Artura Szpilki ...

BAZA PORAD
Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.