porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Emerytury

Emerytura po 40 latach pracy? Komorowski wycofuje się z zapowiedzi

Emerytura po 40 latach pracy? Komorowski wycofuje się z zapowiedzi

Emerytura po 40 latach pracy? Taką propozycję złożył prezydent Bronisław Komorowski. Miała to być alternatywa dla wydłużonego wieku emerytalnego, który odbija się czkawką większości obywateli. Ustępujący prezydent wycofał się jednak ...

Bronisław Komorowski, wiek emerytalny dodano: 25.05.2015 16:14
Zmiany w emeryturach: jakie są przewidywane?

Zmiany w emeryturach: jakie są przewidywane?

Od 1 maja 2015 roku obowiązują nowe zasady wyliczania świadczeń emerytalnych. Na zmianach przepisów najwięcej zyskają osoby przechodzące na emeryturę liczoną według nowych zasad.

Z emerytury częściowej na zwykłą – jak przejść? [PORADNIK]

Jak przejść z emerytury częściowej na zwykłą? Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego ZUS nie zmieni automatycznie emerytury częściowej na pełną, w związku z tym należy odpowiednio wcześnie załatwić formalności.

Kiedy ZUS rozliczy dochody emeryta? PIT 2014

Emeryci, tak jak inni podatnicy, powinni rozliczyć się z fiskusem ze swoich dochodów osiąganych w 2014 roku. Najczęściej jednak robi to za nich ZUS lub KRUS.

pit, pit emeryta dodano: 29.04.2015 13:09

Kiedy emeryt musi samodzielnie rozliczyć się z fiskusem

Najczęściej to ZUS lub KRUS rozlicza się za emeryta z urzędem skarbowym. W niektórych jednak sytuacjach, musi sam to zrobić.

KRUS, pit emeryci dodano: 09.04.2015 14:27
Co to jest waloryzacja emerytur?

Co to jest waloryzacja emerytur?

1 marca to dzień, na który co roku z niecierpliwością czekają najstarsi Polacy, bo od tej daty mogą liczyć na podwyżkę przyznanych świadczeń. Jednocześnie rosną również wszystkie dodatki do rent ...

waloryzacja emerytur dodano: 06.03.2015 12:30

PIT 2014. Kiedy ZUS wyręczy emeryta w rozliczeniu PIT?

Jeśli otrzymujesz rentę lub emeryturę, powinieneś, tak jak wszyscy podatnicy, rozliczyć się ze swoich dochodów osiąganych w ubiegłym roku. Może to za ciebie zrobić ZUS.

emerytura pit, kiedy emeryt rozlicza PIT dodano: 29.04.2015 13:09
Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij ...

działalność gospodarcza, emeryci dodano: 07.02.2015 12:57

Czy można pobierać emeryturę zagranicą?

Jeśli masz prawo do emerytury z ZUS, możesz ją pobierać w dowolnym państwie Unii Europejskiej. Świadczenie przysługuje też, gdy mieszkasz w Szwajcarii, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależącym do UE oraz ...

emerytura, pobieranie emerytury zagranicą dodano: 27.01.2015 15:42
Kim jest JUREK OWSIAK? Prezes Fundacji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Kim jest JUREK OWSIAK? Prezes Fundacji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

JUREK OWSIAK zanim został szefem jednej z najprężniej działających fundacji w Polsce, był dziennikarzem radiowym. Dziś Jurek Owsiak to szef Fundacji “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

23 Finał WOŚP, Jurek Owsiak dodano: 01.01.2015 11:34 | odpowiedz (1)

Wcześniejsza emerytura dla inwalidów wojennych i wojskowych: kiedy się należy?

Niektórzy inwalidzi wojenni i wojskowi mogą starać się o przyznanie wcześniejszej emerytury. Jakie warunki muszą spełniać, by ubiegać się o to świadczenie? Jakie dokumenty powinni zgromadzić?

emerytura wojskowa, inwalida dodano: 17.12.2014 15:36
Co to jest IKZE?

Co to jest IKZE?

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego może być sposobem na zapewnienie sobie godnego życie po zakończeniu aktywności zawodowej.

emerytura, IKZE dodano: 16.12.2014 13:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?

Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.