porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
REKRUTACJA NA STUDIA. Szkoły pomaturalne i policealne, czyli co zamiast studiów na uczelni wyższej
REKRUTACJA NA STUDIA. Szkoły pomaturalne i policealne, czyli co zamiast studiów na uczelni wyższej Studia na uczelni wyższej nadal są prestiżowe, nie zawsze jednak ...
WYNIKI MATUR 2013: jak poszło tegorocznym maturzystom? Czy zostaną obniżone progi na studia?

WYNIKI MATUR 2013: które przedmioty były najtrudniejsze? Czy uczelnie obniżą progi?

WYNIKI MATUR 2013. Tegoroczne egzaminy okazały się trudniejsze niż sądzili maturzyści. Uczniowie polegli szczególnie na testach z przedmiotów ścisłych. Czy w związku z tym maturzyści mogą spodziewać się obniżenia progów punktowych w rekrutacji na uczelnie wyższe?
WYNIKI MATUR 2013: które przedmioty były najtrudniejsze? Czy uczelnie obniżą progi?

WYNIKI MATUR 2013: z czym tegoroczni maturzyści mieli największe problemy?

fot.: Ralaenin/sxc.hu

Wyniki matur 2013 zaskoczyły wielu zdających maturzystów. Egzaminu nie zdał co piąty maturzysta, a najwięcej trudności sprawiała uczniom chemia, fizyka i geografia, a nie matematyka, jak w poprzednich latach. Maturzyści jako przedmioty dodatkowe najchętniej wybierali biologię, chemię i geografię, dlatego słabe wyniki egzaminu mogły okazać się dużą niespodzianką

Wyniki matur 2013: geografia, chemia, fizyka...

Geografia jest najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym. W tym roku średni wynik z egzaminu wyniósł jednak 38 proc., czyli ledwie powyżej progu zaliczeniowego. W 2013 roku więcej osób wybrało geografię na poziomie podstawowym niż rozszerzonym.

Równie słabo poszedł maturzystom egzamin z chemii, który sprawdzał wiedzę i umiejętności przetwarzania wiedzy pochodzącej z różnych źródeł. Egzamin wymagał udzielenia odpowiedzi na 31 pytań, a średni wynik na poziomie podstawowym wyniósł zaledwie 40 proc.

Jak co roku najtrudniejszy dla uczniów okazał się egzamin z fizyki. Egzamin wymagał wykazania się umiejętnościami dokonywania analizy zjawisk i procesów fizycznych oraz dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych, budowania modeli i formułowania wniosków. Złe przygotowanie uczniów było widać po wynikach egzaminów. Średni wynik z fizyki to zaledwie 38 proc. na egzaminie podstawowym, a 40  proc. na egzaminie rozszerzonym.

Fatalne wyniki matur 2013 – będą niższe progi punktowe?

Ze względu na słabe wyniki egzaminów z przedmiotów ścisłych, maturzyści mogą spodziewać się obniżenia progów punktowych na studia, gdzie wymagane są: fizyka, matematyka, chemia i geografia. Progi punktowe ustalane są na podstawie wyników egzaminu maturalnego, a rekrutacja na studia opiera się na zasadzie konkursowej. W tym systemie osoba z większą ilością punktów uzyskuje wyższe miejsce na liście przyjęć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
POPRAWKA MATURY 2013: Kiedy, kto może poprawiać maturę w sierpniu? POPRAWKA MATURY 2013: Kiedy, kto może poprawiać maturę w sierpniu?

Egzamin maturalny okazał się trudniejszy, niż przewidywałeś? Nie załamuj się! Każdy maturzysta ma prawo do poprawy! Dowiedz się, kto może poprawiać egzamin maturalny i w jakich terminach.

MATURA 2013, matematyka: jak wypadł egzamin z matematyki? Ile osób nie zdało? MATURA 2013, matematyka: jak wypadł egzamin z matematyki? Ile osób nie zdało?

Zaliczenie egzaminu maturalnego z matematyki nadal stwarza uczniom duży problem. Matury 2013 z matematyki nie zdało aż 15% maturzystów. Dlaczego tak się dzieje? Dowiedz się, jak wygląda egzamin...

Wyniki matur 2013: jak poszło tegorocznym maturzystom? Wyniki matur 2013: jak poszło tegorocznym maturzystom?

WYNIKI MATUR 2013: dziś Centralna Komisja Edukacyjna opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów. Już teraz wiadomo, że co piątemu maturzyście nie udało uporać się z egzaminem dojrzałości. 13 proc....

Aktualizacja: 07.04.2014 13:08
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jerzy Kamas i co osiągnął?

Jerzy Kamas, znany aktor teatralny i filmowy ma już 76 ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.