porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest trzynastka? Trzynastka to liczba powszechnie uważana za pechową. Nie zawsze jednak ...
Trzynasta pensja - dla kogo? Którzy pracownicy dostają trzynastą pensję?

TRZYNASTA PENSJA. Kto dostaje trzynastkę?

TRZYNASTA PENSJA. Kto dostaje trzynastkę?

Którzy pracownicy dostają trzynastą pensję?

fot.: Marcin Rolicki, SXC
Trzynastka lub trzynasta pensja, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne, nie przysługuje każdemu. Jest jednak wiele osób, które z tego przywileju korzystają. Kto dostaje trzynastkę? Co trzeba zrobić, żeby ją dostać?

Dla kogo trzynastka?

Trzynastka, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne, przez niektórych nazywane po prostu trzynastą pensją, wypłacane jest osobom, które zatrudnione są w tzw. budżetówce.

>>> Co to jest trzynastka? [KLIKNIJ!]

Co to oznacza w praktyce? Że trzynastkę dostają między innymi pracownicy ministerstw oraz urzędów centralnych i wojewódzkich, pracownicy urzędów kontroli oraz ochrony państwa, a także zatrudnieni w sądach i trybunałach. To dodatkowe wynagrodzenie otrzymują również urzędnicy lokalnych urzędów i starostw powiatowych oraz oczywiście nauczyciele.

Ile wynosi trzynastka?

Wiele osób mói o trzynastkach jako o trzynastej pensji. Nie jest to ujęcie precyzyjne. Trzynastka to tak naprawdę 8,5 procenta wszystkich wynagrodzeń w przeciągu całego roku. Co ważne, tę dodatkową pensję może dostać tylko ten, kto w urzędzie, szkole czy na innym stanowisku wykazanym powyżej przepracował przynajmniej cały rok.

Trzynastka powinna dotrzeć na konta zainteresowanych do końca marca każdego roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to jest trzynastka?

Trzynastka to liczba powszechnie uważana za pechową. Nie zawsze jednak tak jest. Co roku w lutym urzędnicy państwowi oczekują "trzynastki" z radością i niecierpliwością. Czym jest owa "trzynastka"?...

Aktualizacja: 11.06.2014 13:58
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.