porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile zarabia urzędnik ministerialny? PENSJE POLSKICH URZĘDNIKÓW, ZAROBKI W MINISTERSTWACH
Ile zarabia urzędnik ministerialny? PENSJE POLSKICH URZĘDNIKÓW, ZAROBKI W MINISTERSTWACH W zeszłym roku zarobki w ministerstwach znacznie przekroczyły średnią krajową. ...
Wyniku testu szóstoklasisty - gdzie napisano najlepiej, a gdzie najsłabiej?

TEST SZÓSTOKLASISTY - są wyniki sprawdzianu - jak szóstoklasiści napisali test?

Centralna Komisja Edukacyjna podała wstępne wyniki testu szóśtoklasisty. Wyniki testów dotarły też do szkół. Jak szóstoklasiści wypadli na tegorocznym teście? Gdzie napisali najlepiej, a gdzie najgorzej?

Sprawdzian szóstoklasisty pisało w tym roku 357 225 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej (arkusz S-1-132) rozwiązywało 350 614 uczniów, a w arkuszach dostosowanych – 6 611 uczniów.

Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów. Uczniom najlepiej udało się napisać zadania sprawdzające umiejętność czytania, dobrze poradzili sobie z pisaniem, a nieco gorzej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania wiedzy w praktyce.

W teście szóstoklasisty było 26 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte - należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych, były też zadania otwarte - uczeń musiał sam napisać odpowiedź. Szóstoklasiści musieli też napisać tekst własny na zadany temat. 

Z informacji CKE wynika, że jeśli chodzi o czytanie, średni wynik szóstoklasistów w tym roku wyniósł 7,30 na 10 możliwych punktów, pisanie - 6,34 na 10 pkt., rozumowanie - 4,16 na 8 pkt., korzystanie z informacji - 2,48 na 4 pkt., wykorzystywanie wiedzy w praktyce - 3,75 na 8 pkt. 

Najwyższy średni wynik (26,08 pkt.) uzyskali uczniowie ze szkół w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, najniższy (23,01 pkt.) - uczniowie ze szkół wiejskich.
 

( za cke.edu.pl)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zmieni się sprawdzian szóstoklasisty w 2015 roku? Jak zmieni się sprawdzian szóstoklasisty w 2015 roku?

Egzamin szóstoklasisty 2014/2015 będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jakie zmiany wprowadziła Centralna Komisja Egzaminacyjna? Czego uczniowie mogą się spodziewać?

Sprawdzian szóstoklasisty - gdzie znajdziesz? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] Sprawdzian szóstoklasisty - gdzie znajdziesz?  [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

W tym roku do pisania egzaminu po VI klasie szkoły podstawowej zgłoszono 350 941 uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

Testy sprawdzajace predyspozycje językowe - co to takiego? Jak uczniowie zdający do klas dwujęzycznych mogą przygotować się do sprawdzianu?

Niektórzy mają zdolności do nauki języków, a niektórzy po prostu nie, test predyspozycji językowych przeprowadzany jako etap rekrutacji do gimnazjów dwujęzycznych ma to sprawdzić. Sprawdź, jak...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.