porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zdają TEST SZÓSTOKLASISTY uczniowie z dysleksją, dysortografią i dysgrafią?
Jak zdają TEST SZÓSTOKLASISTY uczniowie z dysleksją, dysortografią i dysgrafią? Jeżeli u dziecka zdiagnozowana została dysleksja, dysortografia, dysgrafia to test ...
Sprawdzian szóstoklasisty 4 kwietnia 2013 roku, godzina 9. Na czym polega test szóstoklasisty? Jakie są zasady sprawdzianu szóstoklasisty?

Sprawdzian szóstoklasisty 4 kwietnia 2013. Jakie są zasady testu szóstoklasisty?

Sprawdzian szóstoklasisty odbył się 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9. Szóstoklasiści sprawdzali swoje umiejętności i mieli okazję wykorzystać wiedzę w praktyce. Jakie są zasady testu szóstoklasisty i na czym polega ten pierwszy egzamin szkolny?

W roku 2013 sprawdzian szóstoklasisty odbywa się 4 kwietnia o godzinie 9. Wyniki testu szóstoklasisty nie są jednak szczególnie istotne – gimnazja rzadko biorą je pod uwagę przy rekrutacji (mają znaczenie tylko przy rekrutacji do gimnazjów poza miejscem zamieszkania).

Jednak dla uczniów podstawówki jest to pierwszy poważny egzamin, dlatego szóstoklasiści mocno się nim stresują. Ma za zadanie sprawdzić umiejętności szóstoklasistów. Jakie są zasady sprawdzianu?

Sprawdzian szóstoklasisty krok po kroku

Chwilę po godzinie 8 uczniowie zbierają się w szkole. Nauczyciele przedstawiają im zasady egzaminu, a potem szóstoklasiści wkładają do przygotowanych skrzynek telefony komórkowe i inne podobne urządzenia – nie można z nich korzystać w trakcie egzaminu.

Jak wygląda test szóstoklasisty?

Trwający 60 minut test szóstoklasisty składa się zwykle z około 20 zadań, za które można uzyskać 40 punktów. Pytania dla szóstoklasistów dotyczą m.in. języka polskiego, historii, matematyki, geografii i biologii. Sprawdzają umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Egzamin może być wydłużony o 30 minut dla uczniów z dysfunkcjami.

Wszyscy szóstoklasiści rozwiązują ten sam test. Arkuszy egzaminacyjnych nie podpisują imionami i nazwiskami – prace są kodowane. Egzaminy sprawdzają specjalnie przygotowani egzaminatorzy. Wynik jest ostateczny. Nie pojawia się jednak na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Sprawdzian szóstoklasisty przeważnie ma motyw przewodni, np. historia o chlebie. Test przygotowuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - gdzie znajdziesz? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - gdzie znajdziesz?  [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

W tym roku do pisania egzaminu po VI klasie szkoły podstawowej zgłoszono 350 941 uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

TEST SZÓSTOKLASISTY - są wyniki sprawdzianu - jak szóstoklasiści napisali test?

Centralna Komisja Edukacyjna podała wstępne wyniki testu szóśtoklasisty. Wyniki testów dotarły też do szkół. Jak szóstoklasiści wypadli na tegorocznym teście? Gdzie napisali najlepiej, a gdzie...

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. TERMINY, PUNKTACJA – co trzeba wiedzieć?

Tegoroczny sprawdzian kompetencji szóstoklasisty odbył się 4 kwietnia o godzinie 9. Poznaj pełen terminarz egzaminu i dowiedz się, kiedy należy spodziewać się wyników sprawdzianu. Ile punktów można...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Autor: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bracia Figo Fagot - Bartosz Walaszek i Piotr Połać. Kim są? Jaką muzykę grają?
Bracia Figo Fagot - Bartosz Walaszek i Piotr Połać. Kim są? Jaką muzykę grają?

Bracia Figo Fagot z roku na rok zrzeszają coraz większą ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.