porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
MIESZKANIE DLA STUDENTA, Warszawa: Jak najtaniej mieszkać w stolicy? Planując zamieszkanie w Warszawie, możemy skorzystać z wielu opcji – ...
ABC wyjeżdżającego do pracy za granicą - jakie dokumenty przydadzą ci się w pracy za granicą

Praca za granicą – jakie dokumenty do pracy za granicą?

Przed wyjazdem do pracy za granicą, niezależnie czy jedziemy na własną rękę, czy z biurem pośrednictwa, musimy zgromadzić komplet dokumentów. Mówimy, jak przygotować się do pracy za granicą. Jakie dokumenty potrzebne do pracy za granicą?

Praca za granicą od zaraz – pośpiech jest złym doradcą

Praca za granicą to okazja, by podreperować domowy budżet. Decyzję o wyjeździe często podejmujemy jednak spontanicznie, szukając ofert w rubrykach Praca za granicą od zaraz czy Szybka praca za granicą. W takich przypadkach pamiętamy jedynie, by zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty, licząc, że o całą resztę zatroszczy się za nas agencja pośrednictwa. To błąd. Wyjeżdżając do pracy za granicą, bezwzględnie powinniśmy mieć ze sobą zawsze komplet dokumentów potwierdzających nasze kwalifikacje i prawo do pobytu.

Jakie dokumenty do pracy za granicą

Wyjeżdżając do pracy za granicą, starajmy się przetłumaczyć na obowiązujący w danym kraju język urzędowy te dokumenty, których nie mamy w wersji angielskiej. W przypadku niektórych państw, zwłaszcza ksenofobicznej pod tym względem Francji, mile widziane będzie zresztą dysponowanie tłumaczeniem wszystkich dokumentów. Na liście dokumentów, które powinniśmy mieć, podejmując pracę za granicą, znajdują się:

  • akt urodzenia

  • akt ślubu (ewentualnie orzeczenie o rozwodzie)

  • świadectwa ukończenia szkół, odbytych kursów i szkoleń

  • świadectwa pracy

  • referencje od polskich pracodawców

  • zezwolenie na pobyt (jeśli oczywiście w danym kraju jest wymagane)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy praca za granicą to dobry pomysł? W jakich krajach warto podjąć pracę?

Europa, Azja, a może Afryka? Praca za granicą może być dużym wyzwaniem. Jednak przede wszystkim musi być bezpieczna. Nim spakujesz torbę - sprawdź dobrze interesujące cię oferty pracy i pracodawców,...

Praca za granicą? Jak szukać pracy w krajach Unii

Chcesz pracować za granicą? Przed wyjazdem dokładnie się przygotuj. Wyjazd 'w ciemno' może cię sporo kosztować. Warto też sprawdzić agencję, która pośredniczy w załatwieniu zatrudnienia.

Gdzie są najwyższe zarobki nauczycieli? Gdzie są najwyższe zarobki nauczycieli?

Jesteś nauczycielem i narzekasz na wysokość pensji? Rozważ pracę za granicą. Zobacz, w których krajach zarobisz najwięcej.

Aktualizacja: 08.09.2013 13:34
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.