porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
MIESZKANIE DLA STUDENTA, Warszawa: Jak najtaniej mieszkać w stolicy? Planując zamieszkanie w Warszawie, możemy skorzystać z wielu opcji – ...
ABC wyjeżdżającego do pracy za granicą - jakie dokumenty przydadzą ci się w pracy za granicą

Praca za granicą – jakie dokumenty do pracy za granicą?

Przed wyjazdem do pracy za granicą, niezależnie czy jedziemy na własną rękę, czy z biurem pośrednictwa, musimy zgromadzić komplet dokumentów. Mówimy, jak przygotować się do pracy za granicą. Jakie dokumenty potrzebne do pracy za granicą?

Praca za granicą od zaraz – pośpiech jest złym doradcą

Praca za granicą to okazja, by podreperować domowy budżet. Decyzję o wyjeździe często podejmujemy jednak spontanicznie, szukając ofert w rubrykach Praca za granicą od zaraz czy Szybka praca za granicą. W takich przypadkach pamiętamy jedynie, by zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty, licząc, że o całą resztę zatroszczy się za nas agencja pośrednictwa. To błąd. Wyjeżdżając do pracy za granicą, bezwzględnie powinniśmy mieć ze sobą zawsze komplet dokumentów potwierdzających nasze kwalifikacje i prawo do pobytu.

Jakie dokumenty do pracy za granicą

Wyjeżdżając do pracy za granicą, starajmy się przetłumaczyć na obowiązujący w danym kraju język urzędowy te dokumenty, których nie mamy w wersji angielskiej. W przypadku niektórych państw, zwłaszcza ksenofobicznej pod tym względem Francji, mile widziane będzie zresztą dysponowanie tłumaczeniem wszystkich dokumentów. Na liście dokumentów, które powinniśmy mieć, podejmując pracę za granicą, znajdują się:

  • akt urodzenia

  • akt ślubu (ewentualnie orzeczenie o rozwodzie)

  • świadectwa ukończenia szkół, odbytych kursów i szkoleń

  • świadectwa pracy

  • referencje od polskich pracodawców

  • zezwolenie na pobyt (jeśli oczywiście w danym kraju jest wymagane)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy praca za granicą to dobry pomysł? W jakich krajach warto podjąć pracę?

Europa, Azja, a może Afryka? Praca za granicą może być dużym wyzwaniem. Jednak przede wszystkim musi być bezpieczna. Nim spakujesz torbę - sprawdź dobrze interesujące cię oferty pracy i pracodawców,...

Praca za granicą? Jak szukać pracy w krajach Unii

Chcesz pracować za granicą? Przed wyjazdem dokładnie się przygotuj. Wyjazd 'w ciemno' może cię sporo kosztować. Warto też sprawdzić agencję, która pośredniczy w załatwieniu zatrudnienia.

Gdzie są najwyższe zarobki nauczycieli? Gdzie są najwyższe zarobki nauczycieli?

Jesteś nauczycielem i narzekasz na wysokość pensji? Rozważ pracę za granicą. Zobacz, w których krajach zarobisz najwięcej.

Aktualizacja: 08.09.2013 13:34
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.