porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH? Dobre rady dla przyszłych poliglotów. WYGRAJ KURS ONLINE W obecnych czasach jedną z najbardziej pożądanych cech u pracodawców ...
Mieszkanie socjalne nie musi być samodzielnym mieszkaniem, może to być część lokalu albo pomieszczenia. Komu przysługuje mieszkanie socjalne? Jak dostać mieszkania socjalne?

MIESZKANIE SOCJALNE. Komu przysługuje mieszkanie socjalne? Jak dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne przeznaczone jest dla osób, które dostały sądowy nakaz eksmisji oraz dla osób ubogich, potrzebujących pomocy lub mieszkających w bardzo złych warunkach. Udostępnia je gmina. Komu dokładnie przysługuje mieszkanie socjalne? Jak można dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne wcale nie jest łatwo otrzymać nawet tym najbardziej potrzebującym - po prostu gminom brakuje lokali socjalnych.

Mieszkanie socjalne - po eksmisji

Do mieszkań socjalnych często trafiają osoby, które dostały sądowy nakaz eksmisji z mieszkania, w którym do tej pory zamieszkiwały. Wyrok o eksmisji wydaje sąd, a gmina ma obowiązek zapewnić dach nad głową takiej osobie. Sąd ma obowiązek ustalić, czy osobie eksmitowanej przysługuje prawo do lokalu socjalnego. Bierze przy tym pod uwagę dotychczasowy sposób korzystania z lokalu oraz sytuację materialną i rodzinną.

Mieszkanie socjalne - z powodu trudnej sytuacji

Lokal socjalny służy do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych ludzi w trudnej sytuacji, są to osoby, które nie są w stanie samodzielnie się utrzymać, nie stać ich na wynajmowanie mieszkania od osoby prywatnej.

Mieszkanie socjalne - jaki standard?

Lokal socjalny nie musi być samodzielnym mieszkaniem, może to być część lokalu albo pomieszczenia. Może mieć obniżony standard, nie musi spełniać wymogów i norm technicznych.

Mieszkania socjalne - komu przysługuje?

Mieszkanie socjalne przysługuje:

  • kobietom w ciąży
  • małoletniemu, niepełnosprawnemu lub ubezwłasnowolnionemu oraz sprawującemu nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałemu
  • obłożnie chorym
  • emerytom i rencistom spełniającym kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej
  • bezrobotnym
  • innym osobom (jeśli w uchwale rady gminy określono takie przypadki).
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 13.04.2013 15:00
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.