porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Egzamin gimnazjalny w pigułce - wszystko o egzaminie gimnazjalnym - co musisz wiedzieć? Egzamin gimnazjalny - to ostatni moment, by zapoznać się z ...
Jak dodatkowo zarobić? Gdzie szukać dodatkowej pracy? Jak radzić sobie w kryzysie?

Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji?

Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji?

Zarabiać możesz nie wychodząc z domu - przeczytaj, jak zarabiać przez internet.

fot.: Photos.com
Jeśli twoja pensja nie starcza na pokrycie wszystkich zaplanowanych wydatków, nie załamuj rąk! Jest wiele sposobów na dorabianie, również nie opuszczając swojego domu. Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak zarobić pieniądze?

Żeby znaleźć dodatkową pracę trzeba przede wszystkim poszperać w internecie, na wielu serwisach z ogłoszeniami o pracę pojawiają się ogłoszenia osób prywatnych i małych przedsiębiorstw, które chętnie zatrudnią kogoś do pomocy, najczęściej o umowę o dzieło. Warto też zamieścić swoją ofertę, w której określa się gotowość do wykonywania pracy w danych dziedzinach i oczekiwane wynagrodzenie. 

Gdzie szukać dodatkowej pracy?

Najpopularniejsze prace dorywcze to sprzątanie, opieka nad dziećmi, straszymi, zwierzętami, roznoszenie ulotek i praca przy imprezach okolicznościowych. W każdym z tych przypadków najlepiej znaleźć sobie kilku stałych klientów, dzięki którym będziemy mieć zagwarantowany stały dopływ gotówki do portfela. Szukanie klientów można zacząć od pytania znajomych, czy nie znają kogoś, kto potrzebowałby danej usługi. Jeśli posiadamy umiejętności pedadogiczne i ponadprzeciętną znajomość jakiegoś języka lub szkolnego przedmiotu, bez wahania można szukać chętnych do nauki. Za godzinę udzielania  korepetycji można zażądać do 60 zł. Coraz więcej pojawia się też ofert pracy typu : tajemniczy klient - pieniądze dostajesz za ocenę obsługi w sklepach, restauracjach i punktach usługowych. 

Jak zarabiać w domu?

Jeśli czujesz się ekspertem w jakieś dziedzinie możesz spróbować prowadzić bloga. Jeśli blog przyciąga uwagę internautów i sprzedaje "powierzchnię reklamową" można na nim solidnie dorobić. Warto trafić w niszę, gdyż przebić się z blogiem w dziedzinie mody czy kuchni jest teraz bardzo ciężko. Inną pracą, jaką można wykonywać w domu, jest sprzedawanie zdjęć. Jest wiele stron skupujących najróżniejsze zdjęcia, które potem po opłacie wykorzystywane są do reklam i artykułów. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, wiele firm szuka osób, które za opłatą będą prowadzić profile na Facebooku i profesjonalnie zajmować się ich obsługą przez godzinę, dwie w ciągu dnia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Praca w GOOGLE: Ile można zarobić pracując w GOOGLE? Praca w GOOGLE: Ile można zarobić pracując w GOOGLE?

Praca w Google tylko dla najlepszych programistów. Stawki bardzo wysokie. Zobacz, ile płaci jedna z najbogatszych spółek z Doliny Krzemowej.

Gdzie dorobić i zarobić przed 2013 rokiem? Prace dorywcze przed świętami i sylwestrem Gdzie dorobić i zarobić przed 2013 rokiem? Prace dorywcze przed świętami i sylwestrem

Grudzień to czas świątecznej krzątaniny po sklepach i centrach handlowych. Nie wszyscy wydają w tym czasie krocie na prezenty. Są wśród nas i tacy, którzy przed pierwszą gwiazdką zamias wydawać...

Aktualizacja: 12.04.2013 14:15
Autor: m
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Piękna, czarnowłosa aktorka, znana z serialu "Ranczo", to osoba wszechstronnie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.