porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK ODNIEŚĆ SUKCES? Czy warto być konsekwentnym? Ambitni ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, często popadają w zwątpienie. ...
Wszyscy znamy różne zjawiska fizyczne jak roznoszenie się dźwięków i mamy z nimi do czynienia na co dzień ale nie zawsze wiemy skąd się biorą

Jak UCZYĆ FIZYKI PRZEZ ZABAWĘ? Krakowski Ogród Doświadczeń

Fizyka, mimo, że opisuje świat i otoczenie w którym żyjemy często jawi się jak czarna magia. Szkoła też często nie pomaga zrozumieć podstawowych zjawisk. Można to zrobić w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie bawiąc się na świeżym powietrzu.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to miejsce wymarzone dla rodziców i dzieci – uczy bawiąc i to na świeżym powietrzu popprzez doświadczenia i zmysły. Często trudno jest wytłumaczyć różne zjawiska fizyczne, z którymi mamy do czynienia codziennie. O wiele łatwiej kiedy wspomóc się można różnorodnymi atrakcyjnymi instrumentami wyglądającymi jak urządzenia do zabawy, które przez zabawę właśnie tłumaczą jak powstaje fala dźwiękowa, jak działa peryskop i zegar słoneczny, jak posługiwać się kompasem, jak wygląda układ słoneczny.


To tylko niektóre z dziesiątek urządzeń ustawionych w Parku Lotników Polskich na krakowskich Czyżynach. Jedna z najbardziej znanych pracowni w Krakowie i w Polsce – Inganden & Ewy Architekci zaaranżowała istniejący od lat 60 park. Wijące się alejki wzbogacone zostały platformami o przeróżnych fakturach – kamiennych, bambusowych, żwirowych, kolorach i wzorach, na nich ustawiono urządzenia doświadczalne. Pięknie zaprojektowane oryginalne drewniane ławki z wmontowanymi lampami służą za oświetlenie po zmroku.
W tak starannie przemyślanym otoczeniu parkowym, można godzinami poznawać tajniki fizyki huśtając się na huśtawce czy grając na dzwonach rurowych. Sensoryczny park edukacyjny to doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu Rolnik szuka ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.