porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK ODNIEŚĆ SUKCES? Czy warto być konsekwentnym? Ambitni ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, często popadają w zwątpienie. ...
Wszyscy znamy różne zjawiska fizyczne jak roznoszenie się dźwięków i mamy z nimi do czynienia na co dzień ale nie zawsze wiemy skąd się biorą

Jak UCZYĆ FIZYKI PRZEZ ZABAWĘ? Krakowski Ogród Doświadczeń

Fizyka, mimo, że opisuje świat i otoczenie w którym żyjemy często jawi się jak czarna magia. Szkoła też często nie pomaga zrozumieć podstawowych zjawisk. Można to zrobić w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie bawiąc się na świeżym powietrzu.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to miejsce wymarzone dla rodziców i dzieci – uczy bawiąc i to na świeżym powietrzu popprzez doświadczenia i zmysły. Często trudno jest wytłumaczyć różne zjawiska fizyczne, z którymi mamy do czynienia codziennie. O wiele łatwiej kiedy wspomóc się można różnorodnymi atrakcyjnymi instrumentami wyglądającymi jak urządzenia do zabawy, które przez zabawę właśnie tłumaczą jak powstaje fala dźwiękowa, jak działa peryskop i zegar słoneczny, jak posługiwać się kompasem, jak wygląda układ słoneczny.


To tylko niektóre z dziesiątek urządzeń ustawionych w Parku Lotników Polskich na krakowskich Czyżynach. Jedna z najbardziej znanych pracowni w Krakowie i w Polsce – Inganden & Ewy Architekci zaaranżowała istniejący od lat 60 park. Wijące się alejki wzbogacone zostały platformami o przeróżnych fakturach – kamiennych, bambusowych, żwirowych, kolorach i wzorach, na nich ustawiono urządzenia doświadczalne. Pięknie zaprojektowane oryginalne drewniane ławki z wmontowanymi lampami służą za oświetlenie po zmroku.
W tak starannie przemyślanym otoczeniu parkowym, można godzinami poznawać tajniki fizyki huśtając się na huśtawce czy grając na dzwonach rurowych. Sensoryczny park edukacyjny to doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.