porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Pracodawca ma możliwość przeprowadzenia kontroli poprawności wystawienia zwolnienia lekarskiego i ...
Wizytówki - instrukcja jak zrobić? Szybki i prosty sposób na przygotowanie wzoru wizytówki.

Jak samodzielnie zrobić WIZYTÓWKI?

Jak samodzielnie zrobić WIZYTÓWKI?

Zanim przystąpisz do projektowania wizytówki, zastanów się, jakie informacje chcesz na niej umieścić.

fot.: www.sxc.hu
Jesteś młodym przedsiębiorcą, który zaczyna przygodę z biznesem. Jednym z twoich podstawowych narzędzi pracy będą wizytówki. Oto kilka cennych rad, jak w szybki i prosty sposób zrobić wizytówki nie mając dostępu do profesjonalnych programów.

Na rynku z pewnością znajdziesz wiele firm zajmujących się profesjonalnym projektowaniem i drukowaniem wizytówek. Podobnie ma się sprawa z programami do ich projektowania - są takie które możesz kupić, ale i takie, które udostępnione w internecie możesz ściągnąć za darmo.

Jednak najprostszym narzędziem do zrobienia wizytówek jest program MS Word, który z pewnością jest zainstalowany na twoim komputerze.

Co powinna zawierać wizytówka?

Zanim przystąpisz do projektowania wizytówki, zastanów się, jakie informacje chcesz na niej umieścić.

Standardem jest:

 • nazwa firmy, najlepiej z logo,
 • imię i nazwisko,
 • funkcja, jaką pełnisz w firmie,
 • adres siedziby firmy,
 • numer telefonu służbowego, ale jeśli uważasz to za konieczne, możesz zapodać również numer prywatny,
 • adres e-mail,
 • adres strony internetowej.

Wielkość wizytówki i rodzaj papieru

Dyskusji nie podlega z pewnością kształt wizytówki - musi być ona prostokątna. Z kolei jeśli chodzi o jej wymiary, to w zależności od rodzaju jest ich kilka, ale najpopularniejszy to 9 x 5 cm.

Papier, na którym drukowane są wizytówki musi być sztywny, najlepiej,aby był to oryginalny papier czerpany. Jednak jak najbardziej sprawdzi się papier kredowy czy brystol o różnorodnych fakturach - gładki, w paski, tłoczony w różne desenie.

Jak zrobić wizytówkę w MS Word - krok po kroku

Najprostszym sposobem na zrobienie wizytówek w wordzie jest skorzystanie z gotowych szablonów, które znajdziesz zarówno w zainstalowanej wersji programu, jak również możesz je ściągnąć ze strony MS Office. Zanim jednak skorzystasz z gotowych szablonów, sam przygotuj prostą wizytówkę.

 • Otwórz program MS Word i w wybierz z menu Narzędzia. Następnie kliknij w "Listy i dokumenty wysyłkowe" >> „Koperty i etykiety”.

 • Otworzy się okno dialogowe,w którym wybierz zakładkę „Etykiety” kliknij przycisk „Opcje”.

 • W "Opcjach etykiety" wybierz "Rodzaj etykiety” i zaznacz „Avery standard”,a następnie z przewijanej listy "Typ produktu" wybierz typ etykiety, którego chcesz użyć i kliknij przycisk „OK”.

 • Wrócisz do okna dialogowego "Etykiety", w którym musisz wcisnąć przycisk "Nowy dokument".

 • Zostaniesz przeniesiony do strony dokumentu MS Word, który został przez program podzielony na wizytówki.

 • Na tym etapie możesz wykazaćsię kreatywnością - wpisując dane wybierasz czcionkę, jaka ci odpowiada,formatujesz jej kolor, wielkość, kształt. Możesz dodać logo oraz inne elementy graficzne. Pamiętaj jednak, że tekst wstawiasz i edytujesz za pomocą narzędzia "Pole tekstowe", które znajdziesz w menu "Wstaw".

 • Na koniec zapisujesz gotowy projekt i drukujesz wizytówki na sztywnym papierze. Twoja pierwsza wizytówka jest już gotowa!

Powodzenia!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 08.03.2013 15:25
Autor: int
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Lalka Podobińska jest działaczką społeczną, a od 2012 roku również ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.