porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Pracodawca ma możliwość przeprowadzenia kontroli poprawności wystawienia zwolnienia lekarskiego i ...
Wizytówki - instrukcja jak zrobić? Szybki i prosty sposób na przygotowanie wzoru wizytówki.

Jak samodzielnie zrobić WIZYTÓWKI?

Jesteś młodym przedsiębiorcą, który zaczyna przygodę z biznesem. Jednym z twoich podstawowych narzędzi pracy będą wizytówki. Oto kilka cennych rad, jak w szybki i prosty sposób zrobić wizytówki nie mając dostępu do profesjonalnych programów.
Jak samodzielnie zrobić WIZYTÓWKI?

Zanim przystąpisz do projektowania wizytówki, zastanów się, jakie informacje chcesz na niej umieścić.

fot.: www.sxc.hu

Na rynku z pewnością znajdziesz wiele firm zajmujących się profesjonalnym projektowaniem i drukowaniem wizytówek. Podobnie ma się sprawa z programami do ich projektowania - są takie które możesz kupić, ale i takie, które udostępnione w internecie możesz ściągnąć za darmo.

Jednak najprostszym narzędziem do zrobienia wizytówek jest program MS Word, który z pewnością jest zainstalowany na twoim komputerze.

Co powinna zawierać wizytówka?

Zanim przystąpisz do projektowania wizytówki, zastanów się, jakie informacje chcesz na niej umieścić.

Standardem jest:

 • nazwa firmy, najlepiej z logo,
 • imię i nazwisko,
 • funkcja, jaką pełnisz w firmie,
 • adres siedziby firmy,
 • numer telefonu służbowego, ale jeśli uważasz to za konieczne, możesz zapodać również numer prywatny,
 • adres e-mail,
 • adres strony internetowej.

Wielkość wizytówki i rodzaj papieru

Dyskusji nie podlega z pewnością kształt wizytówki - musi być ona prostokątna. Z kolei jeśli chodzi o jej wymiary, to w zależności od rodzaju jest ich kilka, ale najpopularniejszy to 9 x 5 cm.

Papier, na którym drukowane są wizytówki musi być sztywny, najlepiej,aby był to oryginalny papier czerpany. Jednak jak najbardziej sprawdzi się papier kredowy czy brystol o różnorodnych fakturach - gładki, w paski, tłoczony w różne desenie.

Jak zrobić wizytówkę w MS Word - krok po kroku

Najprostszym sposobem na zrobienie wizytówek w wordzie jest skorzystanie z gotowych szablonów, które znajdziesz zarówno w zainstalowanej wersji programu, jak również możesz je ściągnąć ze strony MS Office. Zanim jednak skorzystasz z gotowych szablonów, sam przygotuj prostą wizytówkę.

 • Otwórz program MS Word i w wybierz z menu Narzędzia. Następnie kliknij w "Listy i dokumenty wysyłkowe" >> „Koperty i etykiety”.

 • Otworzy się okno dialogowe,w którym wybierz zakładkę „Etykiety” kliknij przycisk „Opcje”.

 • W "Opcjach etykiety" wybierz "Rodzaj etykiety” i zaznacz „Avery standard”,a następnie z przewijanej listy "Typ produktu" wybierz typ etykiety, którego chcesz użyć i kliknij przycisk „OK”.

 • Wrócisz do okna dialogowego "Etykiety", w którym musisz wcisnąć przycisk "Nowy dokument".

 • Zostaniesz przeniesiony do strony dokumentu MS Word, który został przez program podzielony na wizytówki.

 • Na tym etapie możesz wykazaćsię kreatywnością - wpisując dane wybierasz czcionkę, jaka ci odpowiada,formatujesz jej kolor, wielkość, kształt. Możesz dodać logo oraz inne elementy graficzne. Pamiętaj jednak, że tekst wstawiasz i edytujesz za pomocą narzędzia "Pole tekstowe", które znajdziesz w menu "Wstaw".

 • Na koniec zapisujesz gotowy projekt i drukujesz wizytówki na sztywnym papierze. Twoja pierwsza wizytówka jest już gotowa!

Powodzenia!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 08.03.2013 15:25
Autor: int
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.