porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Dorota Zawadzka, najbardziej znana niania w Polsce i czym podpadła rodzicom? VIDEO
Kim jest Dorota Zawadzka, najbardziej znana niania w Polsce i czym podpadła rodzicom? VIDEO Dorota Zawadzka, najbardziej znana psycholog dziecięca w Polsce, stanęła w ...
Arkusze odpowiedzi. Egzamin gimnazjalny odpowiedzi. Część humanistyczna i matematyczno - przyrodnicza arkusze. EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

Egzamin gimnazjalny: odpowiedzi. Gdzie znaleźć odpowiedzi do arkuszy egzaminu gimnazjalnego?

Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego już za nami. Uczniowie III klas gimnazjów zmierzyli się z częścią humanistyczną egzaminu. Mówimy, gdzie szukać arkuszy egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami. 25 kwietnia gimnazjalisci przystąpią do ostatniego testu egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, m.in. z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego.
Egzamin gimnazjalny: odpowiedzi. Gdzie znaleźć odpowiedzi do arkuszy egzaminu gimnazjalnego?

Egzamin gimnazjalny 2013

fot.: sxc.hu

Egzamin gimnazjalny >> wejdź >> jest drugim tak ważnym sprawdzianem wiedzy w życiu każdego ucznia. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Na tym etapie uczeń ma do wyboru: albo dalej kształcić się w szkole ponadgimnazjalnej, albo zakończyć naukę.

Gimnazjaliści mogą ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie. O tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły, decydują: liczba punktów uzyskanych na egzaminie, punkty za oceny z wybranych przedmiotów na świadectwie i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum.

W szkołach lub klasach dwujęzycznych i o profilu artystycznym często przeprowadzany jest również egzamin uzdolnień kierunkowych.

Warto już teraz zastanowić się nad wyborem liceum bądź technikum. Pomocne we wstępnym wyborze będzie sprawdzenie arkuszy gimnazjalnych z odpowiedziami.

Egzamin gimnazjalny: gdzie znaleźć odpowiedzi?

Pierwsze odpowiedzi pojawią się w kilka godzin po zakończeniu każdej z części. Arkuszy najlepiej szukać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przykładowe odpowiedzi znaleźć można na stronie Edulandia.pl

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Egzamin gimnazjalny - jak będzie wyglądał? Kiedy egzamin gimnazjalistów? Egzamin gimnazjalny - jak będzie wyglądał? Kiedy egzamin gimnazjalistów?

Uczniowie trzecich klas gimnazjum już drżą przed decydującym sprawdzianem. Egzamin gimnazjalny odbywać się będzie między 23 a 25 kwietnia. Jaki jest harmonogram egzaminu? Jak będzie wyglądał?

Aktualizacja: 25.04.2014 23:45
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.