porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Aleksandra Kurzak. Gdzie można ją usłyszeć w Polsce w 2014 roku?
Aleksandra Kurzak. Gdzie można ją usłyszeć w Polsce w 2014 roku? Operowa diva Aleksandra Kurzak w planach na 2014 r. ma ...

Gdzie można oglądać prace laureatów 71. konkursu szopek krakowskich?

SZOPKI KRAKOWSKIE. Gdzie i kiedy wystawa? W jakiej cenie bilety?

Szopki krakowskie są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia na południu Polski, a konkurs na tę najpiękniejszą przeprowadzany jest już od 1937 roku. Gdzie można obejrzeć prace laureatów tegorocznego konkursu? Ile kosztuje bilet wstępu na wystawę krakowskich szopek?
SZOPKI KRAKOWSKIE. Gdzie i kiedy wystawa? W jakiej cenie bilety?

Gdzie można oglądać prace laureatów 71. konkursu szopek krakowskich?

fot.: Rafał Korzeniowski, CC-BY-SA 3.0

Najpiękniejsze szopki krakowskie wyłoniono 8 grudnia podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Zwycięskie makiety autorstwa m.in. Dariusza Czyża i Zbigniewa Gillerta wystawiono w Pałacu pod Krzysztofory (Rynek Główny 35), gdzie będzie można je oglądać do 23 lutego. Tych, którzy na wystawie spodziewają się zobaczyć miniaturowe stajenki, czeka niespodzianka. Szopka krakowska musi mieć wieże oraz zawierać charakterystyczne dla architektury Krakowa detale.

>>> SZOPKA – symbol świąt. Co oznacza? [SYMBOLIKA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – KLIKNIJ!]

Szopki krakowskie można oglądać od niedzieli do czwartku w godzinach 9.00 – 18.00, zaś w piątek i sobotę godzinę dłużej. Warto wiedzieć, że wystawa szopek krakowskich będzie zamknięta w dniach: 25.12.2013, 01.01.2014 i 06.01.2014. zaś w dniach 24.12.2013 oraz 31.12.2013 wystawa będzie czynna w godz. 9.00-15.00, natomiast w dniu 26.12.2013 w godz. 9.00-16.00. 

Ceny biletów na wystawę szopek krakowskich

  • normalny 8 zł
  • ulgowy 6 zł
  • zbiorowy dla grup szkolnych 4,50
  • rodzinny 16 zł

W poniedziałki bilety w promocyjnej cenie 3 zł. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 23.12.2013 09:06
Źródło: mowimyjak.pl
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agnieszka Kot, żona Tomasza Kota - kim jest?

Tomasz Kot niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Jego żona ...

Kiedy castingi lub precastingi do teleturnieju, do X-Factor. Kiedy eliminacje do Mam talent. Co, gdzie i kiedy w Polsce i na świecie. Kiedy koncert Stinga a kiedy Madonny. Na co warto iść do kina. Mowimyjak.pl - radzimy w każdym temacie. Informator kulturalny. Koncerty, imprezy, sport, wydarzenia. Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.