porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy Ziemi grozi katastrofa kosmiczna? Czy jest zagrożenie zderzeniem?
Czy Ziemi grozi katastrofa kosmiczna? Czy jest zagrożenie zderzeniem? Zgon w wyniku uderzenia meteorem jest najmniej prawdopodobnym rodzajem gwałtownej ...
Czym jest srebrko koloidalne? Jak działa srebro koloidalne? Jakie są skutki uboczne srebra koloidalnego?

Srebro koloidalne: co to jest? Jak działa? Skutki uboczne

Srebro koloidalne: co to jest? Jak działa? Skutki uboczne
fot.: bsnsuple.com.pl
Jedni uważają srebro koloidalne (wodę srebrzaną) za lek o cudotwórczych właściwościach. Dla innych jest to zwykła szarlataneria, która może wyrządzić poważne szkody w organizmie. Mówimy, czym jest srebro koloidalne, jak działa i jakie są skutki uboczne zażywania tego lekarstwa.

Srebro koloidalne - Co to jest?

Srebro koloidalne nazywane jest naturalnym antybiotykiem. To nie związek chemiczny, a srebro metaliczne, które złożone jest z mikroskopijnych zlepków kilkunastu atomów srebra. Zawiera ono srebro najwyższej czystości (99,999%) i zabija ponad 650 szczepów bakterii. Jego zasadniczym plusem jest brak negatywnego oddziaływania na ochraniającą nas florę bakteryjną. Antybiotyk ten atakuje tylko chorobotwórcze mikroorganizmy. Srebro koloidalne stosowane jest w leczeniu zapalenia płuc, oskrzeli, zatok, gardła, anginy, kaszlu, kataru, trądziku, chorób grzybicznych oraz zakażonych ran. 

Jak działa?

Srebro koloidalne przyciąga swoim ładunkiem dodatnim niezbędne do życia zarazkom enzymy, które utlenia, czyli spala. Potocznie nazywane jest przez to "srebrnym pociskiem". Z badań wynika, że nie istanieją organizmy chorobotwórcze odporne na działanie Srebra koloidalnego. Według jego zwolenników regularne stosowanie srebra chroni i wspomaga nasz układ odpornościowy. Ma również właściwości przyspieszające metabolizm i trawienie.

Skutki uboczne

Najbardziej znanym i najgorszym skutkiem ubocznym zażywania Srebra koloidalnego jest argyria (srebrzyca). Choroba objawia się zmianem koloru skóry na niebieski lub błękitno - szary. Stan ten ma zazwyczaj charakter permanentny. Inne mogące wystąpić powikłania to: srebrzyca spojówkowa, podrażnienia skóry, uszkodzenia nerek, układu nerwowego oraz wątroby, czy chroniczne bóle brzucha.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.09.2013 20:03
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Aleksandra Popławska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Aleksandra Popławska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Aleksandra Popławska zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Kategoria Nauka przedstawia ciekawe artykuły oraz najświeższe informacje naukowe i techniczne. Przedstawiamy najnowsze odkrycia naukowe i najważniejsze odkrycia. Mówimy jak, jesteśmy jak kopalnia wiedzy na każdy temat. Omawiamy najważniejsze wydarzenia i podpowiadamy maturzystom jak zdać maturę i jak zaliczyć najważniejsze egzaminy. Najnowsze wynalazki. Osiągnięcia techniczne. Sławni wynalazcy. Znani naukowcy. Nowinki techniczne. Nauka i wiedza. Wiedza i edukacja. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.