porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Premiera: "Oszukane". O czym jest ten film? Czy warto go obejrzeć? „Oszukane” to nowa produkcja TVN oparta na prawdziwej historii. Film ...
Hiszpański mistrz kina autorskiego z nową komedią. Czy warto wybrać się do kina na najnowszy film Pedro Almodovara?

Film PRZELOTNI KOCHANKOWIE. O czym jest nowy film Pedro Almodovara? Czy warto wybrać się do kina?

„Przelotni kochankowie” Pedro Almodovara to komedia o pasażerach samolotu, którzy znaleźli się w niezbyt komfortowej sytuacji. Film stanowi ciekawą pozycję w dorobku jednego z najsłynniejszych hiszpańskich reżyserów. Czy warto obejrzeć nowy film Almodovara?
Film PRZELOTNI KOCHANKOWIE. O czym jest nowy film Pedro Almodovara? Czy warto wybrać się do kina?

„Przelotni kochankowie” to najnowszy film Pedro Almodovara

fot.: facebook.com

„Przelotni kochankowie” to nowy film Pedro Almodovara. Słynny hiszpański reżyser to autor takich hitów autorskiego kina, jak „Kika”, „Wszystko o mojej matce” czy „Zły dotyk”. Chociaż jego dotychczasową twórczość cechowała unikalna mieszanka komizmu i tragizmu, nowa produkcja reklamowana jest stricte jako komedia.

Kto gra w nowym filmie Almodovara? O czym jest film „Przelotni kochankowie”?

W filmie pojawia się m.in. para ulubieńców Almodovara: Antonio Banderas i Penelope Cruz. Akcja rozgrywa się na pokładzie samolotu lecącego z Madrytu do Mexico City, który zmierza ku katastrofie. Wszystko przez fatalną pomyłkę pracownika lotniska (Banderas), który skupia się bardziej na swojej atrakcyjnej żonie (Cruz) niż na pracy. Z powodu awarii samolot nie może opuścić hiszpańskiej przestrzeni powietrznej i krąży w poszukiwaniu zapasowego lotniska. By nie niepokoić pasażerów, załoga postanawia ich uśpić. Jednak w klasie biznesowej wszyscy orientują się w sytuacji. W obliczu śmiertelnego zagrożenia pasażerowie samolotu zwierzają się sobie ze swoich największych sekretów.

Seks, alkohol, narkotyki i muzyka – pasażerowie oddają się dekadenckim przyjemnościom, próbując pogodzić się ze swoim losem, jednocześnie za pomocą telefonu pokładowego łącząc się z ziemią i naprawiając swoje największe życiowe pomyłki.

Dlaczego warto obejrzeć „Przelotnych kochanków”? Czy film zbiera dobre recenzje?

Krytycy sugerują, że film „Przelotni kochankowie” to metafora obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w Hiszpanii, której nadejścia od dawna była świadoma finansjera, podczas gdy zwykli ludzie dowiedzieli się o niej dopiero w obliczu wielkiego kryzysu. Pomijając społeczną interpretację filmu, „Przelotni kochankowie” to ciekawa pozycja w dorobku Almodovara. Nie zatracając swojego kolorowego stylu, reżyser serwuje widzom zwariowaną komedię, w której gag goni gag, a ekran kipi od seksu, narkotyków i dekadenckiej zabawy.

Ta bezpretensjonalna farsa pełna jest przerysowanych postaci, takich jak zniewieściali stewardzi czy nieuważni pracownicy lotniska. Pedro Almodovar prawdopodobnie nigdy nie przestanie być twórcą kina artystycznego i nie wejdzie do rozrywkowego mainstreamu, ale tym filmem ma okazję ściągnąć do kin widzów łasych nie tylko na inteligentne kino, ale także oczekujących niezobowiązującej zabawy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZAKOCHANI W RZYMIE: nowy film Woody'ego Allena. Czy warto iść do kina?

24 sierpnia do polskich kin zawita nowy film Woody’ego Allena - "Zakochani w Rzymie". Czego można się spodziewać po nowej produkcji nowojorskiego mistrza?

Aktualizacja: 25.04.2014 11:51
Autor: Marek_Lewoc
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii ...

Filmy w Warszawa. Filmy w Kraków. Filmy w Katowice. Film 2013. Nowości, repertuar kin i daty premier. Kategoria film to nternetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, aktorów, spektakli teatru tv. W Mowimyjak.pl Film repertuar kin, recenzje, zwiastuny, premiery filmowe. W dziale Film znajdziesz porady i informacje w tematach: aktorzy, aktorki, zapowiedzi kinowe i DVD, premiery kinowe, recenzje filmowe, trailery. Nowości ze świata filmu i kinematografii w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.