porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Owoce w diecie niemowlaka - jakie i kiedy wprowadzać? Są nieocenionym składnikiem codziennego menu maluszka. Kiedy wprowadzać je do ...
Naturalne i farmakologiczne metody hamowania wymiotów u dziecka.

Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

Lekarze twierdzą, że nie ma takiego leku, który powstrzyma wymioty u każdego dziecka. Ale co ma robić młoda mama, gdy jej pociecha zwraca fontanny niestrawionego pokarmu? Panie mają na to własne, domowe sposoby.
Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

Co podać małemu i starszemu dziecku na wymioty?

fot.: Photos.com

Jeśli wymiotujące dziecko nie jest już niemowlęciem, można podać mu odgazowaną colę w bardzo niewielkich ilościach. Kto, całkiem słusznie, boi się tego rodzaju napojów, może spróbować z czarną herbatą, lekko posłodzoną cukrem (niesłodzona jedynie wzmoże wymioty).

Niektóre mamy twierdzą, że pomagają zimne napoje, naturalne, z dodatkiem mięty. Inne polecają niegazowaną wodę lub wodę z cytryną. Można zagryzać ją delikatnym, niezbyt słodkim ciastkiem, np. krakersem, najlepiej nieosolonym.

Dobre rezultaty daje karmienie dziecka małą ilością dostępnego w marketach kleiku marchewkowo-ryżowego Hipp. Stosuje się go jako doustny płyn nawadniający przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej.

Jakie leki na wymioty?

Ze środków farmakologicznych, dostępnych w aptece, można polecić:

  • Gastrolit (proszek do przygotowania roztworu, na uzupełnienie soli mineralnych, na receptę), 

  • Diphergan (w syropie lub drażetkach, na receptę)

  • Aviomarin, 

  • Smectę z glukozą i sacharozą 

  • popularne preparaty z bakteriami kwasu mlekowego: Lakcid i Lacidofil. 

  • leki homeopatyczne - granulki Nux vomica oraz czopki Vomitusheel S. 

  • Niektórym maluchom pomagają kropelki Fenactil. Trzeba jednak pamiętać, że to lek jedynie na receptę. Indywidualnie musi zlecić go lekarz.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.08.2013 20:52
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.