porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Segregacja śmieci - poznaj najważniejsze zasady, jak segregować śmieci? Masz problemy z segregacją śmieci? Nie masz pewności, gdzie powinien ...
Radzimy, jak łatwo pozbyć się komarów z działki. Czego nie lubią komary? Jakie są naturalne sposoby walki z nimi?

Jak się pozbyć komarów z działki? Domowe sposoby na pozbycie się komarów

Jak się pozbyć komarów z działki? Domowe sposoby na pozbycie się komarów

Sprawdź, jak naturalnymi metodami pozbyć się komarów z działki

fot.: facebook.com
Komary to największa zmora letnich wieczorów. Potrafią zepsuć spacer, biesiadowanie, a nocą nie dają nam spać. Żeby pozbyć się intruzów z domu, wpierw musimy pozbyć się ich z balkonów i ogrodów. Jak to zrobić? Najlepiej domowymi sposobami, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu i środowisku. Sprawdź, jak łatwo pozbyć się komarów z działki.

Po pierwsze, usuwamy stojącą wodę. Nie trzymamy jej w wiadrach, konewkach ani przydomowych nieruchomych oczkach wodnych. Stojąca woda to doskonałe środowisko wylęgarni komarów – to w niej owady się rozmnażają i składają jaja.

Po drugie, spryskujemy przydomowe rośliny miętowym płynem do płukania ust. Komary nie znoszę tego zapachu.

Po trzecie, aby zapobiec rozmnażaniu się komarów, spryskujemy powierzchnię wody olejem, np. parafinowym.

Po czwarte, posadź w ogrodzie i na balkonie rośliny oraz zioła odstraszające komary. Należą do nich aksamitki, bazylia, czosnek, kocimiętka, melisa, mięta, pelargonie i rozmaryn.

Po piąte, używaj świec o zapachu trawy cytrynowej. Komary trzymają się z daleka od tej woni.

Po szóste, komary nie znoszą zapachu goździków. Olejek wlany do wody i podgrzewany świecą tea-lightem będzie je trzymał od nas z daleka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.05.2013 08:43
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Opaska wokół domu z kamyczków - jak zrobić? Na budowie - co robić i czego nie robić w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu. Jaka opaska wokół domu? WOKÓŁ DOMU. Co zrobić wokół domu na skarpie? Wyrównanie terenu wokół domu. Grzyb i wilgoć w starym domu. Jak poprawnie zrobić drenaż? Monitoring wokół domu. Jak zrobić? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.