porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prowadzenie pomidorów: jak podwiązać pomidora?
Prowadzenie pomidorów: jak podwiązać pomidora? Aby pomidory obficie owocowały i były odporne na choroby grzybowe, ...
Pomidory koktajlowe możesz uprawiać na balkonie, a nawet w mieszkaniu w doniczce!

Jak uprawiać pomidory koktajlowe? PORADNIK

Uprawa pomidorów koktajlowych jest łatwiejsza niż odmian wielkoowocowych, rośliny są dekoracyjne i mogą stanowić ozdobę balkonu czy tarasu. Pomidory kotajlowe można uprawiać zarówno w gruncie, jak w doniczkach czy skrzynkach.
Jak uprawiać pomidory koktajlowe? PORADNIK

Uprawa pomidorkó koktajlowych krok po kroku.

fot.: Photos.com

Pomidory koktajlowe kilka lat temu zaczęły zdobywać w Polsce popularność i są coraz chętniej wykorzystywane i uprawiane. Do grona uprawiających te warzywa możemy dołączyć, nawet jeśli mamy miejsce tylko na niezbyt wielką doniczkę na balkonie. Pomidory koktajlowe wydają owoce niewielkie, ale zwykle bardzo liczne i doskonałe w smaku - soczyste, intensywnie pomidorowe. Smak i wielkość pomidorów, podobnie jak kolor różnią się bardzo w zależności od odmiany. Najlepiej posadzić kilka krzaków, by wybrać ulubioną odmianę - i cieszyć się wielobarwną romaitością pomidorów, zdobiących sałatki i przekąski.

Jaką odmianę wybrać?

Polecamy:

  • Maskotka, Koralik - niezawodne, bardzo odporne, dobrze plonujące.

  • Cherry Black Zebra - piękny, niezwykły pomidor o kulistych owocach w czarno - zielone pasy. 

  • Cherry Roma - bardzo obficie owocujący, wydaje kolejne dekoracyjne owoce aż do mrozów.

  • Green Grape Cherry - zielone, zebrane w kiście owoce zaskakująco przypominają jasne winogrona.

  • Tumbling Tomp - występuje w wersji żółtej i czerwonej; niski, rozgałęziony krzew, świetnie nadaje się do uprawy w doniczkach.

Jak uprawiać pomidory koktajlowe?

Rośliny wymagają bardzo dobrego oświetlenia - najlepiej sprawdzi się stanowisko w pełnym słońcu, od południa; gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, regularnie podlewana, tak by stale była lekko wilgotna. W dużym pojemniku wystarczy, że podlejemy pomidorowy krzak co trzy dni - cżęściej w czasie upałów.  Aby roślina dobrze owocowała, musimy ją zasilać naturalnymi nawozami, np. Biohumusem; im mniejszy pojemnik, tym częściej.
Pomidory koktajlowe są odporniejsze od wielkoowocowych odmian na choroby, a przy uprawie w doniczkach rzadko atakują je szkodniki. Musimy jednak kontrolować stan roślin, zwracając uwagę na obecność mszyc; wiele odmian nie wymaga ochrony chemicznej, zabiegi ochronne ograniczyć można do opryskiwania młodych roślin mlekiem, ewntualnie rozrzedzonym wywarem z czosnku.


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie odmiany pomidorów można uprawiać w gruncie? Pomidory w ogrodzie Jakie odmiany pomidorów można uprawiać w gruncie? Pomidory w ogrodzie

Uprawa pomidorów bezpośrednio w gruncie jest rozwiązaniem najprostszym, owoce dojrzewające na słońcu są zazwyczaj smaczniejsze od szklarniowych. Niestety, nie wszystkie odmiany pomidorów są...

Jakie zalety mają POMIDORY KOKTAJLOWE? Dlaczego warto je uprawiać na działce albo... na balkonie? Jakie zalety mają POMIDORY KOKTAJLOWE? Dlaczego warto je uprawiać na działce albo... na balkonie?

Pomidory to jedno z najpopularniejszych i najbardziej cenionych warzyw, uprawianych w tysiącach odmian o różnych kolorach i kształtach. Hodowcy prześcigają się w uprawie coraz większych owoców. Co...

Pomidory koktajlowe uprawa. Jak uprawiać pomidorki koktajlowe? Pomidory koktajlowe uprawa. Jak uprawiać pomidorki koktajlowe?

Nie ma to jak świeże i aromatyczne warzywa z własnego ogrodu. Można potem z nich przyrządzić w kuchni prawdziwe wspaniałości. Pomidory koktajlowe są świetne do sałatek, pizzy i wielu innych dań, a...

Aktualizacja: 27.05.2013 08:53
Autor: H.M. Buk
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Gosiewska - kim jest? Co osiągnęła?
Beata Gosiewska - kim jest? Co osiągnęła?

Beata Gosiewska jest senatorem VIII kadencji. Jest wdową po Przemysławie ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.