porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wertykulacja i aeracja trawnika - na czym polega? Dlaczego trawnik wiosną potrzebuje wertykulacji i aeracji? [VIDEO]
Tulipany SADZENIE, tulipany cebulki, tulipany kiedy sadzić, rośliny cebulowe tulipany, sadzenie roślin cebulowych, kwiety cebulowe tulipany, kiedy sadzić tulipany

TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

TULIPANY każdemu kojarzą się z wiosną. Jednak by o tej porze roku móc się cieszyć ich urodą trzeba je do gruntu posadzić jesienią poprzedniego roku. Dlaczego trzeba sadzić tulipany jesienią? Jak to robić, by ładnie kwitły?
TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

Tulipany zachwycają swoją urodą i mnogością odmian zarówno barwnych jak i różnych pod względem formy kwiatu.

fot.: sxc.hu

Tulipany to chyba najpopularniejsze rośliny cebulowe. Mnogość ich odmian w różnych kolorach i kształtach kwiatów zachwyca każdego miłośnika ogrodu. Aby ich wspaniałe kwiaty ozdobiły wiosną ogrody, trzeba posadzić je do ziemi jesienią.

TULIPANY: jak sadzić?

  • Do sadzenia wybieramy wyłącznie cebule zdrowe, jędrne, bez uszkodzeń mechanicznych i bez oznak chorób i żerowania szkodników. Absolutnie nie sadźmy cebul miękkich, wyschniętych, z plamami i bez łusek okrywających.

  • Najlepszy termin sadzenia cebul tulipanów do gruntu w ogrodzie to okres od połowy września do końca października. Jeśli posadzimy cebule tulipanów później, mogą się dobrze nie ukorzenić przed nastaniem zimy.

  • Cebule tulipanów sadzi się na głębokość równą trzem wysokościom cebul. Warto posadzić tulipany w specjalnych plastykowych koszyczkach, których ażurowe ścianki i dno po pierwsze umożliwią odpływ nadmiaru wody, po drugie ochronią cebule przed gryzoniami, a po trzecie ułatwią wyjęcie cebul z ziemi latem następnego roku.

  • Cebule tulipanów przy sadzeniu układamy w ziemi piętką do dołu, a wierzchołkiem do góry. Cebule zasypujemy ziemią i podlewamy.

  • Kiedy temperatura spadnie poniżej –5 stopni Celsjusza, warto okryć posadzone cebule ściółką, kora, torfem, liśćmi bądź stroiszem.

    Zobacz film o tulipanach:

 

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy sadzić róże i tulipany: najlepszy czas na sadzenie róż i tulipanów Kiedy sadzić róże i tulipany: najlepszy czas na sadzenie róż i tulipanów

Coraz częściej róże, podobnie jak wiele innych gatunków roślin, są sprzedawane w pojemnikach – takie można sadzić przez cały sezon. Co innego z cebulami tulipanów. Mają swój określony czas. Kiedy...

Jak sadzić tulipany? Kiedy, w jakim podłożu? Jak sadzić tulipany? Kiedy, w jakim podłożu?

Żeby móc cieszyć oczy wiosną rabatami pełnymi kolorowych tulipanów, musimy o tym pomyśleć już jesienią – cebulki tulipanów sadzimy bowiem od września do końca listopada. Jak to zrobić? Jaką...

Wielkanoc. Co po przekwitnięciu zrobić z hiacyntami i krokusami uprawianymi w donicach? Wielkanoc. Co po przekwitnięciu zrobić z hiacyntami i krokusami uprawianymi w donicach?

Uprawiane w donicach krokusy czy hiacynty, są często wiosenną ozdobą naszych mieszkań. Chętnie zdobimy nimi wielkanocny stół. Co z nimi zrobić kiedy przekwitną? Czy jest szansa, że pozostawione w...

Aktualizacja: 10.04.2013 16:45
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]

Kamil Durczok, redaktor naczelny i prezenter Faktów TVN, to jeden ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.