porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wertykulacja i aeracja trawnika - na czym polega? Dlaczego trawnik wiosną potrzebuje wertykulacji i aeracji? [VIDEO]
Tulipany SADZENIE, tulipany cebulki, tulipany kiedy sadzić, rośliny cebulowe tulipany, sadzenie roślin cebulowych, kwiety cebulowe tulipany, kiedy sadzić tulipany

TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

TULIPANY każdemu kojarzą się z wiosną. Jednak by o tej porze roku móc się cieszyć ich urodą trzeba je do gruntu posadzić jesienią poprzedniego roku. Dlaczego trzeba sadzić tulipany jesienią? Jak to robić, by ładnie kwitły?
TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

Tulipany zachwycają swoją urodą i mnogością odmian zarówno barwnych jak i różnych pod względem formy kwiatu.

fot.: sxc.hu

Tulipany to chyba najpopularniejsze rośliny cebulowe. Mnogość ich odmian w różnych kolorach i kształtach kwiatów zachwyca każdego miłośnika ogrodu. Aby ich wspaniałe kwiaty ozdobiły wiosną ogrody, trzeba posadzić je do ziemi jesienią.

TULIPANY: jak sadzić?

  • Do sadzenia wybieramy wyłącznie cebule zdrowe, jędrne, bez uszkodzeń mechanicznych i bez oznak chorób i żerowania szkodników. Absolutnie nie sadźmy cebul miękkich, wyschniętych, z plamami i bez łusek okrywających.

  • Najlepszy termin sadzenia cebul tulipanów do gruntu w ogrodzie to okres od połowy września do końca października. Jeśli posadzimy cebule tulipanów później, mogą się dobrze nie ukorzenić przed nastaniem zimy.

  • Cebule tulipanów sadzi się na głębokość równą trzem wysokościom cebul. Warto posadzić tulipany w specjalnych plastykowych koszyczkach, których ażurowe ścianki i dno po pierwsze umożliwią odpływ nadmiaru wody, po drugie ochronią cebule przed gryzoniami, a po trzecie ułatwią wyjęcie cebul z ziemi latem następnego roku.

  • Cebule tulipanów przy sadzeniu układamy w ziemi piętką do dołu, a wierzchołkiem do góry. Cebule zasypujemy ziemią i podlewamy.

  • Kiedy temperatura spadnie poniżej –5 stopni Celsjusza, warto okryć posadzone cebule ściółką, kora, torfem, liśćmi bądź stroiszem.

    Zobacz film o tulipanach:

 

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak sadzić tulipany? Kiedy, w jakim podłożu? Jak sadzić tulipany? Kiedy, w jakim podłożu?

Żeby móc cieszyć oczy wiosną rabatami pełnymi kolorowych tulipanów, musimy o tym pomyśleć już jesienią – cebulki tulipanów sadzimy bowiem od września do końca listopada. Jak to zrobić? Jaką...

Wielkanoc 2013. Co po przekwitnięciu zrobić z hiacyntami i krokusami uprawianymi w donicach? Wielkanoc 2013. Co po przekwitnięciu zrobić z hiacyntami i krokusami uprawianymi w donicach?

Uprawiane w donicach krokusy czy hiacynty, są często wiosenną ozdobą naszych mieszkań. Chętnie zdobimy nimi wielkanocny stół. Co z nimi zrobić kiedy przekwitną? Czy jest szansa, że pozostawione w...

Jakie rośliny cebulowe posadzić na trawniku?

Chciałbyś urozmaicić trawnik sadząc na nim rośliny cebulowe, ale nie wiesz na jakie się zdecydować i jak to zrobić? Jakie gatunki najlepiej się do tego nadają? Sprawdź naszą poradę. Mówimy jakie...

Aktualizacja: 10.04.2013 16:45
Autor: mada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz, który odszedł z Kościoła. Kim jest Witold Bock?

Postanowił zrezygnować z kapłaństwa, bowiem miał już dosć hipokryzji w ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.