porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wertykulacja i aeracja trawnika - na czym polega? Dlaczego trawnik wiosną potrzebuje wertykulacji i aeracji? [VIDEO]
Tulipany SADZENIE, tulipany cebulki, tulipany kiedy sadzić, rośliny cebulowe tulipany, sadzenie roślin cebulowych, kwiety cebulowe tulipany, kiedy sadzić tulipany

TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

TULIPANY każdemu kojarzą się z wiosną. Jednak by o tej porze roku móc się cieszyć ich urodą trzeba je do gruntu posadzić jesienią poprzedniego roku. Dlaczego trzeba sadzić tulipany jesienią? Jak to robić, by ładnie kwitły?
TULIPANY: jak i kiedy sadzić tulipany? Wiosną czy jesienią? [VIDEO]

Tulipany zachwycają swoją urodą i mnogością odmian zarówno barwnych jak i różnych pod względem formy kwiatu.

fot.: sxc.hu

Tulipany to chyba najpopularniejsze rośliny cebulowe. Mnogość ich odmian w różnych kolorach i kształtach kwiatów zachwyca każdego miłośnika ogrodu. Aby ich wspaniałe kwiaty ozdobiły wiosną ogrody, trzeba posadzić je do ziemi jesienią.

TULIPANY: jak sadzić?

  • Do sadzenia wybieramy wyłącznie cebule zdrowe, jędrne, bez uszkodzeń mechanicznych i bez oznak chorób i żerowania szkodników. Absolutnie nie sadźmy cebul miękkich, wyschniętych, z plamami i bez łusek okrywających.

  • Najlepszy termin sadzenia cebul tulipanów do gruntu w ogrodzie to okres od połowy września do końca października. Jeśli posadzimy cebule tulipanów później, mogą się dobrze nie ukorzenić przed nastaniem zimy.

  • Cebule tulipanów sadzi się na głębokość równą trzem wysokościom cebul. Warto posadzić tulipany w specjalnych plastykowych koszyczkach, których ażurowe ścianki i dno po pierwsze umożliwią odpływ nadmiaru wody, po drugie ochronią cebule przed gryzoniami, a po trzecie ułatwią wyjęcie cebul z ziemi latem następnego roku.

  • Cebule tulipanów przy sadzeniu układamy w ziemi piętką do dołu, a wierzchołkiem do góry. Cebule zasypujemy ziemią i podlewamy.

  • Kiedy temperatura spadnie poniżej –5 stopni Celsjusza, warto okryć posadzone cebule ściółką, kora, torfem, liśćmi bądź stroiszem.

    Zobacz film o tulipanach:

 

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wygląda ogród kwiatów Keukenhof w roku 2015? Jak wygląda ogród kwiatów Keukenhof w roku 2015?

Park kwiatów Keukenhof w roku 2015  po raz 66. prezentuje wielką kolekcję publiczną. Otwarta jest od 20 marca do 17 maja. CO tym razem pokazano w ogrodach Keukenhof?

Rośliny cebulowe i bulwiaste jesienią - które posadzić, które wykopać? [RADY OGRODNIKA] Rośliny cebulowe i bulwiaste jesienią - które posadzić, które wykopać? [RADY OGRODNIKA]

Właśnie teraz trzeba się zająć roślinami cebulowymi oraz bulwiastymi, by w przyszłym roku bujnie zakwitły. Niektóretrzeba niebawem wykopać, bo nie przetrwają mrozów w gruncie, inne - przeciwwnie -...

Jesień, LISTOPAD w ogrodzie. Jakie prace ogrodowe można wykonać przed zimą? Jesień, LISTOPAD w ogrodzie. Jakie prace ogrodowe można wykonać przed zimą?

Listopad w ogrodzie to czas na liczne prace ogrodowe  – warto je wykonać już teraz, ponieważ atak zimy może być niespodziewany, a straty po pierwszych mrozach duże. W krótkim czasie trzeba wykonać...

Aktualizacja: 10.04.2013 16:45
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Telega - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Telega to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Niedługo zobaczymy ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.