porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cięte kwiaty w wazonie na wiosnę - jak się nimi zajmować, by cieszyły oko jak najdłużej?
Cięte kwiaty w wazonie na wiosnę - jak się nimi zajmować, by cieszyły oko jak najdłużej? Wiosenną porą wiele osób ozdabia swoje mieszkania ciętymi kwiatami: tulipanami ...
Kalendarz siewu warzyw. CO siać w KWIETNIU? Ogród w kwietniu - Kalendarz ogrodnika. Jakie prace wykonujemy w kwietniu w ogrodzie?

Ogród w kwietniu: jakie warzywa wysiewamy wczesną wiosną? JAKIE PRACE, co robimy w ogrodzie w kwietniu?

Początek kwietnia to na działce czas intensywnych prac. Najwyższy czas na przygotowywanie grządek, wiosenne sadzenie drzew, ale przede wszystkim na wysiewanie w ogrodzie najbardziej odpornych na chłody warzyw.

Nie wszystkie rośliny znoszą zmienną pogodę pierwszej połowy kwietnia. Przymrozki mogą uszkodzić bardziej wrażliwe siewki. Na szczęście istnieje jednak całkiem spora grupa roślin, którym chłód niestraszny. Warto zasadzić je jak najwcześniej, by móc cieszyć się nowalijkami.
W pierwszej połowie miesiąca wprost do gruntu wysiewać można groch i bób.

Nasiona można namoczyć i podkiełkować, co przyspieszy wyrastanie siewek. Wczesny siew tych warzyw nie tylko zaowocuje szybkimi zbiorami, ale też może uchronić uprawy przed mszycami. W pierwszej połowie kwietnie należy też wysiewać stosunkowo odporne na chłód warzywa, które wymagają długiego okresu wegetacji, by osiągnąć odpowiednio duże rozmiary. Zalicza się do nich cebula, pasternak, pietruszka korzeniowa. Wśród tych warzyw na szczególne polecenie zasługuje pasternak – zapomniany i niedostępny w większości sklepów.

Przez cały miesiąc wysiewać można koper ogrodowy, pietruszkę naciową i marchew. Ta ostatnia wcale nie musi być pomarańczowa. Może warto poeksperymentować z wielobarwnymi odmianami, by zbierać marchew fioletową, purpurową albo białą?

Przed końcem miesiąca siać można jeszcze rzodkiew i rzodkiewkę, a także szpinak. Druga połowa kwietnia to również najlepszy czas na rozpoczęcie uprawy buraka ćwikłowego i skorzonery.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co sadzić i siać w warzywniku w kwietniu? Co sadzić i siać w warzywniku w kwietniu?

Kwiecień to miesiąc intensywnych prac w warzywniku. W kwietniu jest czas na wysiewanie i sadzenie wielu warzyw w ogrodzie warzywnym. Mówimy, jakie warzywa można sadzić i siać w kwietniu.

Termin sadzenia truskawek i poziomek - kiedy jest najlepszy? Termin sadzenia truskawek i poziomek - kiedy jest najlepszy?

Sadzenie truskawek i poziomek powinno się odbyć w kwietniu. Mówimy, jak sadzić truskawki i poziomki oraz jakie zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzić wiosną, by obficie owocowały.

KALENDARZ BIODYNAMICZNY kwiecień 2013. Jak zaplanować PRACE W OGRODZIE w kwietniu? KALENDARZ BIODYNAMICZNY kwiecień 2013. Jak zaplanować PRACE W OGRODZIE w kwietniu?

Kwiecień to miesiąc intensywnych prac w ogrodzie. Wielu ogrodników do ich planowania stosuje kalendarz biodynamiczny. Mówimy, jak zaplanować prace w ogrodzie w kwietniu. Sprawdź, które dni będą...

Aktualizacja: 19.05.2012 10:01
Autor: kz
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Wojciech Modest Amaro, który został szefem kuchni w polskiej edycji Hell's Kitchen?
Kim jest Wojciech Modest Amaro, który został szefem kuchni w polskiej edycji Hell's Kitchen?

Szefem kuchni w polskiej edycji programu Hell's Kitchen zostanie ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.