porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Drzewa i krzewy ozdobne. Czy warto kupować w szkółce?
Drzewa i krzewy ozdobne. Czy warto kupować w szkółce? Gdy urządzamy nowy ogród bądź modernizujemy już istniejący, na pewno ...
W jakiej ziemi sadzić kwiaty balkonowe?

KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon?

Co zrobić, aby kwiaty balkonowe jak najdłużej kwitły i zdobiły nasz balkon? Wystarczy odpowiednia ziemia do kwiatów i staranna pielęgnacja. Sprawdź, w jakim podłożu posadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon.
KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon?
Kwiaty balkonowe będą długo kwitły i zdobiły nasz balkon jeśli posadzimy je w odpowiedniej ziemi oraz zadbamy o regularne podlewanie i nawożenie fot.: jupiterimages

Kwiaty balkonowe wymagają, co roku nowego podłoża. Przed posadzeniem roślin powinno się wyrzucić starą ziemię, a skrzynki dokładnie umyć wodą z dodatkiem mydła ogrodniczego potasowego. W dnie pojemników warto też zrobić otwory i ułożyć warstwę drenażu (na przykład z keramzytu lub drobnych kamyków).

W jakiej ziemi sadzić najpopularniejsze kwiaty na balkon?

Pelargonie, fuksje, niecierpki, lantany, nemezje i sunsatie, smagliczki oraz osteospermum sadzimy w ziemi do pelargonii. Zawiera ono glinkę, która zatrzymuje wodę w podłożu.

Ziemia do surfinii oraz ziemia do pelargonii będzie idealna do petunii, surfinii i Calibrachoa (bardziej znanej jako Milion Bells albo miniatura petunii).

Begonie, lobelie, uczepy, bakopy, bratki, werbeny, plektrantusy, scewole, sundaville i powojniki lubią wilgoć, tak więc powinno się je sadzić w podłożu do pelargonii albo uniwersalnym.

Rośliny takie jak diaskia, złocień krzewiasty (łac. Argyranthemum) i złocień właściwy, wilczomlecz (łac. euphorbia) Diamond Frost i starzec Cyneraria potrzebują stale wilgotnego podłoża. Dobra dla nich będzie ziemia do pelargonii lub ziemia do kwiatów uniwersalna wymieszana z ziemią do kwiatów cebulowych.

Suchołuski, Sundaze, barwny coleus i oczywiście wszelkie iglaki wymagają podłoża do iglaków. Można też posadzić je w ziemi uniwersalnej. Ziemia do iglaków przyda się również w przypadku, gdy zdecydujemy się kupić na balkon dalie, kocanki bądź jakieś kwiaty cebulowe, a nie będziemy mieć specjalnego podłoża do uprawy roślin cebulowych.

Natomiast do sadzonych późnym latem w skrzynkach balkonowych wrzosów i wrzośców potrzebna będzie ziemia do roślin kwaśnolubnych.

Jak pielęgnować kwitnące kwiaty balkonowe?

Wszystkie obficie kwitnące kwiaty balkonowego wymagają przede wszystkim regularnego podlewania i zasilania nawozami. W sprzedaży są nawozy do roślin kwitnących, nawozy do roślin balkonowych i ogrodowych oraz specjalne preparaty do pelargonii czy surfinii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KWIATY BALKONOWE. Co zasadzić na balkonie? Jakie kwiaty, jakie zioła?

Nawet na małym balkonie zmieszczą się rośliny i kwiaty, które będą ładną ozdobą. Jakie rośliny balkonowe wybrać? Najlepiej kup gatunki kwiatów przystosowane do warunków panujących na twoim balkonie.

Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku

Jeśli chcesz, aby twój balkon tonął w kwiatach, koniecznie musisz posadzić na nim kwitnące rośliny. Jak to zrobić prawidłowo?

Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować? Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować?

Bratki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących, które zdobią nasze ogrody, balkony, tarasy i wnętrza. Ich wielką zaletą jest to, że można je sadzić na zewnątrz wtedy, gdy inne...

Aktualizacja: 27.03.2013 15:59
Autor: (arz)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Borcuch - kim jest?
Jacek Borcuch - kim jest?

Jacek Borcuch to człowiek kina. Znamy przede wszystkim z filmu ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.