porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Drzewa i krzewy ozdobne. Czy warto kupować w szkółce?
Drzewa i krzewy ozdobne. Czy warto kupować w szkółce? Gdy urządzamy nowy ogród bądź modernizujemy już istniejący, na pewno ...
W jakiej ziemi sadzić kwiaty balkonowe?

KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon?

Co zrobić, aby kwiaty balkonowe jak najdłużej kwitły i zdobiły nasz balkon? Wystarczy odpowiednia ziemia do kwiatów i staranna pielęgnacja. Sprawdź, w jakim podłożu posadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon.
KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon?
Kwiaty balkonowe będą długo kwitły i zdobiły nasz balkon jeśli posadzimy je w odpowiedniej ziemi oraz zadbamy o regularne podlewanie i nawożenie fot.: jupiterimages

Kwiaty balkonowe wymagają, co roku nowego podłoża. Przed posadzeniem roślin powinno się wyrzucić starą ziemię, a skrzynki dokładnie umyć wodą z dodatkiem mydła ogrodniczego potasowego. W dnie pojemników warto też zrobić otwory i ułożyć warstwę drenażu (na przykład z keramzytu lub drobnych kamyków).

W jakiej ziemi sadzić najpopularniejsze kwiaty na balkon?

Pelargonie, fuksje, niecierpki, lantany, nemezje i sunsatie, smagliczki oraz osteospermum sadzimy w ziemi do pelargonii. Zawiera ono glinkę, która zatrzymuje wodę w podłożu.

Ziemia do surfinii oraz ziemia do pelargonii będzie idealna do petunii, surfinii i Calibrachoa (bardziej znanej jako Milion Bells albo miniatura petunii).

Begonie, lobelie, uczepy, bakopy, bratki, werbeny, plektrantusy, scewole, sundaville i powojniki lubią wilgoć, tak więc powinno się je sadzić w podłożu do pelargonii albo uniwersalnym.

Rośliny takie jak diaskia, złocień krzewiasty (łac. Argyranthemum) i złocień właściwy, wilczomlecz (łac. euphorbia) Diamond Frost i starzec Cyneraria potrzebują stale wilgotnego podłoża. Dobra dla nich będzie ziemia do pelargonii lub ziemia do kwiatów uniwersalna wymieszana z ziemią do kwiatów cebulowych.

Suchołuski, Sundaze, barwny coleus i oczywiście wszelkie iglaki wymagają podłoża do iglaków. Można też posadzić je w ziemi uniwersalnej. Ziemia do iglaków przyda się również w przypadku, gdy zdecydujemy się kupić na balkon dalie, kocanki bądź jakieś kwiaty cebulowe, a nie będziemy mieć specjalnego podłoża do uprawy roślin cebulowych.

Natomiast do sadzonych późnym latem w skrzynkach balkonowych wrzosów i wrzośców potrzebna będzie ziemia do roślin kwaśnolubnych.

Jak pielęgnować kwitnące kwiaty balkonowe?

Wszystkie obficie kwitnące kwiaty balkonowego wymagają przede wszystkim regularnego podlewania i zasilania nawozami. W sprzedaży są nawozy do roślin kwitnących, nawozy do roślin balkonowych i ogrodowych oraz specjalne preparaty do pelargonii czy surfinii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są? Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są?

Balkon może być namiastką ogrodu. Pozwala choć trochę zrealizować swoje pasje osobom kochającym kwiaty, ale – przy odpowiednim wyborze roślin – da satysfakcję także tym, którzy wielkimi...

Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku

Jeśli chcesz, aby twój balkon tonął w kwiatach, koniecznie musisz posadzić na nim kwitnące rośliny. Jak to zrobić prawidłowo?

Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować? Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować?

Bratki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących, które zdobią nasze ogrody, balkony, tarasy i wnętrza. Ich wielką zaletą jest to, że można je sadzić na zewnątrz wtedy, gdy inne...

Aktualizacja: 27.03.2013 15:59
Autor: (arz)
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?

Robert Kubica wzbudził spore zamieszanie kiedy na fotel pilota w ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.