porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wiosna w ogrodzie! Dowiedz się, jakie rośliny cebulowe, bulwiaste i kłączowe sadzimy do gruntu wiosną?
Wiosna w ogrodzie! Dowiedz się, jakie rośliny cebulowe, bulwiaste i kłączowe sadzimy do gruntu wiosną? Miłośnicy roślin często sadzą w swoich ogrodach byliny cebulowe, bulwiaste ...
Dom na Wielkanoc zdobimy zielenią - gałązkami brzozy, wierzby, a także doniczkami z młodym owsem lub rzeżuchą.

Kiedy trzeba posiać rzeżuchę i owies, by ozdobiły stół na Wielkanoc?

Wielkanocny stół ozdabiamy gałązkami bukszpanu czy wierzby, jak również kępkami zielonej „trawki”. Wielkanocną „trawkę” możemy przygotować sami. Trzeba tylko kupić nasiona rzeżuchy lub zboża (pszenicy, żyta, owsa). Mówimy, jak przygotować zielone dekoracje na Wielkanoc!
Kiedy trzeba posiać rzeżuchę i owies, by ozdobiły stół na Wielkanoc?

Wielkanocna tradycja nakazuje ozdobic stół zielenią - gałązkami z drobnymi liśćmi, kwiatami, a także rzeżuchą i trawką

fot.: Photos.com

Jak i kiedy wysiać rzeżuchę?

Nasiona rzeżuchy wysiewa się płytko do doniczki z ziemią lub na naczynie odwrócone do góry dnem i grubo wyłożone wilgotną watą lub ligniną. Pojemnik trzymamy w temperaturze 20–22º C, w miejscu niezbyt jasnym. Po dwóch dniach przenosimy do dobrze oświetlonego pomieszczenia. Po 5–6 dniach mamy już rzeżuchę wysokości 6 cm.

Jak wyhodować trawkę?

Nasiona zbóż najpierw zalewamy letnią wodą i pozostawiamy na 24 godziny. Następnie wysiewamy je do doniczki wypełnionej ziemią i przykrywamy je centymetrową warstwą podłoża. Pojemnik okrywamy folią i ustawiamy w jasnym, ciepłym miejscu. Codziennie zdejmujemy folię, aby przewietrzyć kiełkujące roślinki. Jeżeli podłoże jest wilgotne, siewki tylko zraszamy, jeśli suche – delikatnie podlewamy. Po 10 dniach zboże osiąga około 10 cm wysokości. Zielone trawki będą pięknie prezentowały się w ozdobnych ceramicznych lub wiklinowych osłonkach, w kształcie baranka, kurki, zajączka czy koszyczka.

KONIECZNIE OBEJRZYJ FILM

KLIKNIJ: Jak wyhodować rzeżuchę - rady pani domu >>

 

 

 

 


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 10.04.2014 13:19
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Janusz Skalski?

Prof. Janusz Skalski to postać wybitna. Swojej pracy kardiochirurga oddaje ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.