porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakimi roślinami umocnić skarpę? Rośliny zadarniające to ratunek dla skarpy na działce. Każde zbocze ...
Jaka jest najlepsza pora na sadzenie roślin cebulowych?

Kiedy sadzić rosliny cebulowe?

Sadzenie roślin cebulowych związane jest z ich rytmem życiowym oraz temperaturą. Rośliny cebulowe najlepiej wysadzić do ziemi zanim cebulka wypuści korzenie. Dużą zaletą tych roślin jest to, że potrafią przetrwać długo bez wody. Przy ich doborze należy kierować się terminem kwitnienia.

Kiedy sadzimy rośliny cebulowe kwitnące wiosną?

Rośliny cebulowe kwitnące wiosną sadzi się od sierpnia do października. Należą do nich np. tulipany i narcyzy, krokusy, hiacynty, szafirki.

Kiedy sadzimy rośliny cebulowe kwitnące latem i jesienią?

Rośliny cebulowe, które kwitną latem sadzi się od początku do połowy wiosny - w kwietniu i maju. Są to rośliny, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury i dlatego na zimę nie mogą pozostać w ziemi.  Należą do nich np. begonie, dalie i mieczyki

Rośliny cebulowe kwitnące jesienią sadzi się od sierpnia do września. Do tych roślin należy np. zimowit i szafran.

Zasady, o których należy pamiętać przy uprawie roślin cebulowych:

  1. Cebule należy wsadzać do ziemi zaraz po ich kupieniu.
  2. Złe przechowywanie cebul powoduje, że szybko się przesuszają oraz mogą szybko pleśnieć.
  3. Rośliny cebulowe gorzej kwitną.  jeśli zostaną posadzone w terminie nieodpowiednim  dla nich.
  4. Bardzo ważny jest wybór miejsca posadzenia roślin cebulowych. Rośliny te powinny mieć odpowiednie podłoże, wilgotność oraz nasłonecznienie.
  5. Cebule sadzi się na głębokości dwu- lub trzykrotnie większej niż wysokość cebuli.
  6. Rośliny cebulowe można nawozić  zaraz po posadzeniu, aby ładnie kwitły i mogły zregenerować siły na następny sezon.
  7. Po przekwitnięciu roślin cebulowych należy pozwolić im naturalnie uschnąć. Nie jest wskazane usuwanie liści, gdy są jeszcze zielone. Dzięki nim cebulka rośliny odżywia się.

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rośliny cebulowe. Jak posadzić cebulki w donicach przed zimą?

Jeśli nie posadziliśmy cebulek w ogrodzie wczesną jesienią, nie oznacza to, że musimy zrezygnować z wiosennych krokusów, tulipanów, czy narcyzów. Zamiast w ogrodzie możemy jeszcze posadzić je w...

Jak przesadzać rośliny?

Byliny przez kilka lat zostają na tym samym stanowisku. Po jakimś czasie, zbyt się zagęszczają, słabo kwitną i zajmują za dużo miejsca. Dlatego co 3-4 lata trzeba je rozsadzić. Także rośliny...

Kiedy i jak sadzimy tulipany?

Początek października to idealny czas na sadzenie tulipanów. Żeby jednak cieszyły nas swoją urodą na wiosnę, warto zadbać o parę szczegółów.

Aktualizacja: 19.05.2012 09:45
Autor: EWi
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest kochanka ministra Rynasiewicza?

Śledztwo CBA w sprawie afery korupcyjnej na Podkarpaciu zatacza coraz ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.