porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ogród zimowy – jak w nim urządzić salon? Jak zaplanować ogród zimowy?
Ogród zimowy – jak w nim urządzić salon? Jak zaplanować ogród zimowy? Przytulne wnętrze, wygodne meble, a wokół na wyciągnięcie ręki – ...
Jakie prace ogrodowe powinno się wykonać w lutym – o czym trzeba pamiętać?

KALENDARZ BIODYNAMICZNY LUTY 2013. Jak zaplanować prace w ogrodzie?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie 2013. W lutym zima często jeszcze mocno trzyma, ale mimo tego w ogrodzie już zaczyna się okres przygotowań do wiosny. W naszym ogrodzie możemy w lutym sporo zrobić, oczywiście pod warunkiem, że nie jest on szczelnie okryty śniegiem. Jakie prace można wykonać w ogrodzie w lutym?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Oczyszczanie

Koniec zimy to idealna pora na porządki. Z naszego ogrodu staramy się usunąć wszystko to, co zgniłe lub uschnięte tak, aby przygotować grunt dla nowych roślin. Pamiętajmy zebrać z drzew wszelkie zaschłe owoce, ale wypatrujmy też zimujących szkodników.

Koniecznie przed pierwszą odwilżą w miesiącu przytnijmy źdźbła traw ozdobnych. W lutym warto także zerkać do bylin, które przechowujemy do wysadzenia. Im szybciej usuniemy uszkodzone egzemplarze, tym mniejsze ryzyko dalszych szkód. Najlepsze dni w lutym 2013 na oczyszczanie naszego ogrodu to: 7,8,23,24,26.

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Ochrona

Zimą, także w lutym warto sprawdzić osłony krzewów i uzupełnić ewentualne ubytki. Jeśli nie zrobiliśmy tego w styczniu, luty jest ostatnim momentem na bielenie drzew. Pamiętajmy w lutym dbać o trawnik. Unikajmy szczególnie wydeptywania ścieżek w mokrym śniegu oraz tworzenia przy odśnieżaniu wielkich gór, które mogą uszkodzić trawę znajdującą się pod nimi. Gdy roztopi się ostatni śnieg trawnik warto nawieźć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kalendarz biodynamiczny na luty 2015 Kalendarz biodynamiczny na luty 2015

Rozpoczynając prace w ogrodzie w lutym warto skorzystać z kalendarza biodynamicznego. Podpowie on, jaki wpływ ma księżyc na wzrost roślin. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym na luty 2015!

Kalendarz biodynamiczny na marzec 2015. Jakie prace i kiedy wykonywać? Kalendarz biodynamiczny na marzec 2015. Jakie prace i kiedy wykonywać?

Przystępując do prac w ogrodzie w marcu opłaca się skorzystać z kalendarza biodynamicznego. Dowiesz się z niego, jaki wpływ ma księżyc na wzrost roślin. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym na...

Kalendarz biodynamiczny na listopad 2014 Kalendarz biodynamiczny na listopad 2014

Przystępując do prac w ogrodzie w listopadzie warto skorzystać z kalendarza biodynamicznego. Dowiesz się, jaki wpływ ma księżyc na rośliny. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym na listopad 2014!

Aktualizacja: 10.01.2013 21:50
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.