porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uprawiać zioła w domu? Ziołowy ogródek na parapecie - jak o niego dbać zimą?
Jak uprawiać zioła w domu? Ziołowy ogródek na parapecie - jak o niego dbać zimą? W sprzedaży pojawia się coraz szerszy asortyment ziół i roślin ...
Jakie prace ogrodowe powinno się wykonać w lutym – o czym trzeba pamiętać?

KALENDARZ BIODYNAMICZNY LUTY 2013. Jak zaplanować prace w ogrodzie?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie 2013. W lutym zima często jeszcze mocno trzyma, ale mimo tego w ogrodzie już zaczyna się okres przygotowań do wiosny. W naszym ogrodzie możemy w lutym sporo zrobić, oczywiście pod warunkiem, że nie jest on szczelnie okryty śniegiem. Jakie prace można wykonać w ogrodzie w lutym?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Oczyszczanie

Koniec zimy to idealna pora na porządki. Z naszego ogrodu staramy się usunąć wszystko to, co zgniłe lub uschnięte tak, aby przygotować grunt dla nowych roślin. Pamiętajmy zebrać z drzew wszelkie zaschłe owoce, ale wypatrujmy też zimujących szkodników.

Koniecznie przed pierwszą odwilżą w miesiącu przytnijmy źdźbła traw ozdobnych. W lutym warto także zerkać do bylin, które przechowujemy do wysadzenia. Im szybciej usuniemy uszkodzone egzemplarze, tym mniejsze ryzyko dalszych szkód. Najlepsze dni w lutym 2013 na oczyszczanie naszego ogrodu to: 7,8,23,24,26.

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Ochrona

Zimą, także w lutym warto sprawdzić osłony krzewów i uzupełnić ewentualne ubytki. Jeśli nie zrobiliśmy tego w styczniu, luty jest ostatnim momentem na bielenie drzew. Pamiętajmy w lutym dbać o trawnik. Unikajmy szczególnie wydeptywania ścieżek w mokrym śniegu oraz tworzenia przy odśnieżaniu wielkich gór, które mogą uszkodzić trawę znajdującą się pod nimi. Gdy roztopi się ostatni śnieg trawnik warto nawieźć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kalendarz biodynamiczny na maj 2014 - kiedy siać, kiedy sadzić, kiedy pielić? Kalendarz biodynamiczny na maj 2014 - kiedy siać, kiedy sadzić, kiedy pielić?

Kalendarz biodynamiczny na ma 2014: kiedy sadzić, kiedy siać, kiedy walczyć z chwastami? Wskazówki kalendarza biodynamicznego na maj 2014!

Kalendarz biodynamiczny na lipiec 2013: jakie prace ogrodowe wykonywać w lipcu? Kalendarz biodynamiczny na lipiec 2013: jakie prace ogrodowe wykonywać w lipcu?

Lipiec w ogrodzie to przede wszystkim prace pielęgnacyjne. Dowiedz się, jak rozplanować pracę zgodnie z rytmem natury wyznaczanym przez fazy Księżyca. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym na...

KALENDARZ BIODYNAMICZNY kwiecień 2013. Jak zaplanować PRACE W OGRODZIE w kwietniu? KALENDARZ BIODYNAMICZNY kwiecień 2013. Jak zaplanować PRACE W OGRODZIE w kwietniu?

Kwiecień to miesiąc intensywnych prac w ogrodzie. Wielu ogrodników do ich planowania stosuje kalendarz biodynamiczny. Mówimy, jak zaplanować prace w ogrodzie w kwietniu. Sprawdź, które dni będą...

Aktualizacja: 10.01.2013 21:50
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dominika Lis, narzeczona Ryszarda Kalisza. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Dominika Lis, którą plotkarskie media zidentyfikowały jako najnowszą narzeczoną Ryszarda ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.