porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
BURZE. Jakie DRZEWA mogą być NIEBEZPIECZNE w CZASIE BURZ?
BURZE. Jakie DRZEWA mogą być NIEBEZPIECZNE w CZASIE BURZ? Upalna i jednocześnie burzowa pogoda przynosi coraz częściej gwałtowne nawałnice. ...
Metoda chemiczna i ekologiczna zwalczania chwastów - herbicydy i agrowłóknina

JAK ZWALCZAĆ CHWASTY? Jakie popularne środki na chwasty?

Ciepło i deszcz, to doskonałe warunki do szybkiego rozwoju chwastów. Aby się ich pozbyć można stosować metody ekologiczne lub herbicydy typu Roundup lub Starane. Jak skutecznie zwalczać chwasty? Jakie środki chwastobójcze wybrać? Co ma wspólnego ze zwalczaniem chwastów agrowłóknina?

Zwalczanie chwastów - stosujemy środki chemiczne

Roundup

Roundup przeznaczony jest do zwalczania chwastów jedno-i dwuliściennych w tym jednorocznych i wieloletnich oraz perzu. Oprysk można przeprowadzać na polach uprawnych, użytkach zielonych oraz w sadach. Roundup jest bardzo skutecznym środkiem. Pierwsze jego działania są widoczne około 7-14 dni po zabiegu. Preparat pobierany jest przez liście chwastów, i dociera do korzeni. Chwast ginie po około 30 dniach. Ważne: preparat nie zalega w glebie.

Starane

Starane, to środek chwastobójczy, który skutecznie zwalcza chwasty na trawniku, a tym samym jako środek selektywny nie niszczy trawnika. Usuwa wszystkie chwasty dwuliścienne, np. pokrzywy, powoje, mniszek lekarski, babkę lancetowatą, kończynę, skrzyp polny. Może być stosowany bez szkody na młodych trawnikach - już rok po założeniu. Herbicyd ten zwalcza liście i przemieszcza się do korzeni, niszcząc część nadziemną i system korzeniowy. Ważne: Środek szybko wnika w głąb rośliny. Po okresie 1 godziny od oprysku preparat jest w pobrany przez roślinę. A po 1-2 tygodniach po zastosowaniu chwasty giną.

Ekologiczne zwalczanie chwastów - agrowłóknina

Herbicydy są skuteczne, ale niestety nie wpływają dobrze na kondycję naszego ogrodu, dlatego oprócz tych dwóch, przykładowych środków chemicznych polecamy agrowłókninę. Można oczywiście usuwać chwasty mechanicznie, ale taką pracę nie wszyscy lubią.

Agrowłóknina zaciemnia podłoże maksymalnie hamując rozwój chwastów. Wystarczy rozłożyć ją bezpośrednio na glebę między roślinami, na rabatch, skalniakach, przy drzewach. Wszędzie tam, gdzie nie chcemy, aby wyrastały chwasty. Agrowłókninę dla dekoracji można przykryć korą ozdobną lub kamykami. Ważne: zastosowanie agrowłókniny minimalizuje konieczność plewienia chwastów praktycznie do zera.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą? Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą?

Jak chronić rośliny balkonowe przed zimą? Co z nimi zrobić? Agrowółknina, stroisz, deseczki, sznurki lub zszywacz -  w to musi się zaopatrzyć przed zimą hodowca roślin na balkonie. Podpowiadamy, jak...

ROŚLINY ZIMĄ. Jak zabezpieczyć krzewy malin przed zimą? Jak osłonić maliny przed zimą? ROŚLINY ZIMĄ. Jak zabezpieczyć krzewy malin przed zimą? Jak osłonić maliny przed zimą?

Jeśli chcesz co roku cieszyć się pięknymi malinami pomyśl, co zrobić, aby malinowe krzewy przeżyły bez uszczerbku zimę. Jest kilka sposobów na uchronienie ich od przemarznięcia. Jak...

Jak zabezpieczyć iglaki w pojemnikach przed zimą?

Tuż przed nastaniem mrozów należy zadbać o iglaki rosnące w donicach przed domem lub na balkonach. Trzeba zabezpieczyć zarówno bryłę korzeniową, jak i części naziemne roślin zimozielonych.

Aktualizacja: 11.07.2012 12:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Kweczke - kim jest autorka strony czytamyetykiety.pl?
Kamila Kweczke - kim jest autorka strony czytamyetykiety.pl?

Kamila Kweczke to dietetyczka, która prowadzi popularną stronę czytamyetykiety.pl ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.