porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie szkody w ogrodzie i na działce może wyrządzić kret?
Jakie szkody w ogrodzie i na działce może wyrządzić kret? Wbrew powszechnej opinii krety w ogrodzie nie robią największego spustoczenia. ...
Chwastom mówimy stop! Jak się ich pozbyć z ogrodu

Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie?

Nic nie wytrąca ogrodnika z równowagi tak, jak chwasty, które dużo szybciej i łatwiej pojawiają się na grządkach, niż rośliny uprawne. Ale i na nie znajdzie się sposób. Jak się pozbyć chwastów z ogrodu?
Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie?
fot.: Photos.com

Co to jest chwast? Czasem jest to po prostu roślina, która niechcący wyrosła w niepożądanym miejscu. Nie ma sposobu na to, żeby niechciane rośliny nie wyrastały w naszym ogrodzie tam, gdzie nie powinny. Ale można się postarać, żeby miały jak najmniejsze pole do popisu.

Jak zapobiec wyrastaniu chwastów?

Grządkę należy pokryć grubą warstwą mulczu lub na przykład  kory, nawozu czy kompostu. Pomaga to nie tylko powstrzymać chwasty, ale i utrzymać w ziemi wilgoć.

Bardzo skuteczna jest też gazeta - należy nią przykryć grządkę, wycinając małe otwory dla kiełkujących roślin.  Gazeta się rozkłada, przepuszcza powietrze i wodę, ale przez kilka tygodni pozbawia chwasty światła. To naprawdę działa!

Jeśli jednak i to nie pomoże, liście chwastów należy posmarować żelem chwastobójczym. W ten sposób szkodliwe środki zaatakują tylko korzenie chwastu, a nie otaczające je rośliny.

Czasem chwasty pojawiają się w doniczkach. Wtedy należy wyrwać je, pilnując, żeby nic po nich w doniczce nie pozostało, a ziemię dookoła rośliny pokryć żwirem, kamyczkami albo muszelkami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować? Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować?

Bratki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących, które zdobią nasze ogrody, balkony, tarasy i wnętrza. Ich wielką zaletą jest to, że można je sadzić na zewnątrz wtedy, gdy inne...

Poznaj rośliny łatwe w uprawie! Jakie rośliny wybrać, by mieć latem piękny ogród małym nakładem pracy? Poznaj rośliny łatwe w uprawie! Jakie rośliny wybrać, by mieć latem piękny ogród małym nakładem pracy?

Upiększenie otoczenia kwiatami nie musi być mordęgą. Bez względu na to, czy szukamy roślin do domu czy ogrodu. Wystarczy wybrać odmiany naprawdę łatwe w pielęgnacji i uprawie. Zobacz jakie gatunki...

Ochrona roślin. Dlaczego warto ściółkować ogrodowe rabaty?

Ściółkowanie roślin po posadzeniu ma wiele zalet o każdej porze roku. Jest wiele materiałów, które nadają się do tego celu i oprócz walorów praktycznych mogą one być estetycznym i dekoracyjnym...

Aktualizacja: 27.03.2013 15:58
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Jarubas - kim jest kandydat PSL na prezydenta? [KARIERA, RODZINA]
Adam Jarubas - kim jest kandydat PSL na prezydenta? [KARIERA, RODZINA]

Jest to jeden z najpopularniejszych polityków województwa świętokrzyskiego. Od 8 ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.