porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Azalia ogrodowa: choroby, zapobieganie. Jak zwalczać choroby azalii?
Azalia ogrodowa: choroby, zapobieganie. Jak zwalczać choroby azalii? Azalie, tak jak i inne rośliny narażone są na choroby ...
Zasadź szparagi w ogrodzie! Sadzenie szparagów krok po kroku

Jak sadzić szparagi? Uprawa szparagów krok po kroku

Ciesz się smakiem tego pożywnego i zdrowego warzywa na co dzień! Zasadź szparagi w swoim ogródku, mówimy jak zrobić to krok po kroku!
Jak sadzić szparagi? Uprawa szparagów krok po kroku
Raz posadzone szparagi przynoszą plon przez kilkanaście lat! fot.: sxc.hu

Szparagi to niezwykłe warzywo o zbawiennych właściwościach zdrowtnych i niezwykłym smaku. Może być smacznym uzupełnieniem każdego posiłku. Wprawdzie zanim będziesz mogła zerwać szparagi z ogródka prosto na talerz będzie musiało minąć sporo czasu, lecz warto zasadzic je już dziś, aby w przyszłości cieszyć się ich świeżością.

Szparagi: jak sadzić szparagi?

  • Stanowisko - szparagi posadź na stanowisku otwartym i nasłonecznionym, najlepiej na płaskiem terenie.

  • Gleba - gleba pod uprawę szparagów powinna być żyzna i przepuszczalna, o pH obojętnym lub lekko kwaśnym. Przed posadzeniem warzywa należy ją przekopać i usunąć wszystkie chwasty.

  • Sadzenie - kłącza, czyli karpy szparaga sadzimy ok. 40 - 45 cm od siebie na głębokości ok. 20 cm. Dołek pod sadzenie powinnien być wyłożony kompostem. Karpy umieszczamy w kopczyku mniej więcej w połowie dołka i zasypujemy 10 cm warstwą ziemi.

  • Na pierwszy zbiór będziemy musieli poczekać nawet 3 lata, jednak uprawa szparagów może trwać w jednym miejscu przez kilkanaście lat. Przy pielęgnacji szparagów należy usuwać wszystkie chwasty i nawozić dwa razy do roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Szparagi z własnej działki: Jak długo trzeba czekać na pierwsze szparagi? Ogród na wiosnę Szparagi z własnej działki: Jak długo trzeba czekać na pierwsze szparagi? Ogród na wiosnę

Wybierasz rośliny, bo chcesz wzbogacić swój ogród na wiosnę? Posadź szparagi, zdrowe i modne warzywo! Co zrobić, żeby zapewnić sobie wysokie plony dorodnych szparagów z własnej działki?

Aktualizacja: 27.05.2013 13:17
Autor: m
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Gawliński?
Kim jest Robert Gawliński?

Robert Gawliński, lider zespołu Wilki. Czy zostanie jurorem programu the ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.