porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pielęgnować melisę w doniczce?
Jak pielęgnować melisę w doniczce? Melisa to jedno ziół przyprawowych, które z powodzeniem możemy uprawiać ...
Dodaj koloru swojemu balkonowi lub ogrodowi - postaw na bratki. Mówimy, jak w prosty sposób zasiać i zasadzić te piękne kwiaty!

Jak SADZIĆ i WYSIEWAĆ BRATKI?

Bratki - w języku kwiatów oznaczają troskę i empatię. Jednak większości osób kojarzą się z bogactwem kolorów. Szczególnie pięknie prezentują się na ogrodowych rabatach. I ty możesz w prosty sposób ozdobić nimi swój ogród. Jak wysiać bratki? Jak je sadzić?
Jak SADZIĆ i WYSIEWAĆ BRATKI?

Bratki to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów.

fot.: sxc.hu

Jak wysiewać bratki?

Bratki możemy wysiewać od drugiej połowy czerwca do początku lipca. W tym celu bierzemy długą donicę lub skrzynkę i wypełniamy ją ziemią (uniwersalna kwiatowa). Umieszczamy w niej nasiona, pamiętając o równych odstępach. Musi dbać o to, aby ziemia była cały czas wilgotna, a temperatura pomieszczenia oscylowała w granicach 15-18 st. C.

>>> Bratek, FIOŁEK TRÓJBARWNY – jakie ma działanie? Kiedy zbierać, jak stosować bratka? KLIKNIJ! 

Po około dwóch tygodniach powinny pojawić się siewki. Kiedy wykształcą 2-3 listki przesadzamy je na rozsadnik w odstępach około 5 cm. W tym okresie niezwykle ważne jest regularne podlewanie (codziennie) i nawożenie roślin (raz w tygodniu). Po około półtora miesiąca kwiaty przenosimy na rabatkę.

Jak sadzić bratki?

Nasze kwiaty należy sadzić na przełomie lipca i sierpnia. Lubią one praktycznie każdy rodzaj gleby, nawet te piaszczyste, choć najlepiej czują się na podłożu próchnicznym o dobrym drenażu. Jeśli sadzimy je w donice użyjmy zwykłej ziemi do kwiatów balkonowych. Bratki utrzymają intensywny kolor swoich płatków, jeśli umieścimy je w półcieniu, choć miejsce nasłonecznione też nie będzie złym wyborem. Kwiaty te powinniśmy w rozstawie 15x15cm. Dopóki się nie przyjmą podlewajmy je codziennie i spulchniajmy glebę. W okresie kwitnienia bratki warto podlać, co dwa tygodnie, rozcieńczonym nawozem uniwersalnym.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie kwiaty na balkon? Co wybrać: pelargonie, surfinie, petunie, bratki? Jakie kwiaty na balkon? Co wybrać: pelargonie, surfinie, petunie, bratki?

Wraz z nadejściem wiosny chcemy, aby i nasz balkon wyglądał pięknie i kwitnąco. Proponujemy 4 gatunki kwiatów, które świetnie nadają się do posadzenia na balkonie. Sprawdź, jak się z nimi obchodzić.

Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować? Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować?

Bratki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących, które zdobią nasze ogrody, balkony, tarasy i wnętrza. Ich wielką zaletą jest to, że można je sadzić na zewnątrz wtedy, gdy inne...

WIOSNĄ NA BALKONIE. Pierwsze kwiaty, które możesz posadzić na balkonie to BRATKI, JASKRY i STOKROTKI WIOSNĄ NA BALKONIE. Pierwsze kwiaty, które możesz posadzić na balkonie to BRATKI, JASKRY i STOKROTKI

O tej porze roku balkony najczęściej są jeszcze bezbarwne. Rozweselą je kwiaty cebulowe posadzone razem z kolorowymi bratkami, niezapominajkami, jaskrami i stokrotkami. Te wiosenne kwiaty nie są...

Aktualizacja: 12.03.2014 12:29
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Rudowska: kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Małgorzata Rudowska: kim jest? [RODZINA, KARIERA]

W ostatnich miesiącach to ona odpierała wszystkie ataki na Annę ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.