porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyhodować granaty z pestek?
Jak wyhodować granaty z pestek? Granat to roślina rozpowszechniona na Bliskim Wschodzie. Czy można uprawiać ...
Jak wiosną przycinać drzewka owocowe? Oto sprawdzone rady.

Jak przycinać drzewa owocowe? [OGRÓD na WIOSNĘ]

Przycinanie drzew owocowych – i starych, i młodych – nie jest trudne. Nie bójmy się więc ruszać do sadu, uzbrojeni w sekator, tym bardziej, że tylko starannie przycinane drzewka obficie owocują.
Jak przycinać drzewa owocowe? [OGRÓD na WIOSNĘ]

Nim sad obudzi się do życia, drzewa owocowe musimy przyciąć.

fot.: Paige Foster/SXC

Jak więc wiosną przycinać drzewka owocowe? Oto nasze sprawdzone rady.

>>> Jak formować korony młodych drzew owocowych? [KLIKNIJ!]

W przypadku młodych drzewek owocowych przycinanie ograniczamy do kształtowania ich korony. Usuwamy ze środka korony wszystkie martwe, uszkodzone i krzywo rosnące gałązki.

>>> Jakie GATUNKI drzew owocowych można przycinać? [KLIKNIJ!]

W przypadku starych drzew owocowych najpierw wycinamy grube konary, a w drugiej kolejności drobniejsze gałęzie. Grubsze konary korony zawsze tniemy tak, aby do jej środka dostawało się więcej światła słonecznego. Czasami musimy ściąć nawet cały wierzchołek, gdyż łatwiej jest pielęgnować niższe drzewo. Gdy wytniemy konary, możemy z powodzeniem rozpocząć przerzedzanie mniejszych gałęzi.

>>> Jak przycinać drzewa owocowe? [KLIKNIJ!]

Jak przycinamy drzewa owocowe? Usuwamy gałązki uszkodzone, wzajemnie się zacieniające, leżące zbyt blisko siebie i rosnące przy ziemi.

Koniecznie trzeba pozbyć się też tzw. wilków, czyli pionowych, jednorocznych lub dwuletnich, wydłużonych pędów, pojawiających się po silnym cięciu. Są one zbędne, bo nie zawiązują owoców.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Przycinanie drzew owocowych NA OBRĄCZKĘ i NA CZOP – jak to robić? Przycinanie drzew owocowych NA OBRĄCZKĘ i NA CZOP – jak to robić?

ABC każdego działkowca. Jak wykonuje się przycinanie drzew owocowych na obrączkę, a jak na czop?

Jak opryskiwać drzewa owocowe? Wiosenna ochrona roślin

Aby drzewa i owoce były piękne i zdrowe, trzeba je opryskiwać. Opryski chronią drzewa przed pleśnią, rakiem bakteryjnym, torbielami, a także szkodnikami. Jakie opryski nalezy wykonać wiosną? Kiedy...

Jak przycinać drzewa owocowe? Kiedy wykonać przycinanie drzew?

Przycinanie drzew owocowych wykonuje się corocznie na przełomie zimy i wiosny, kiedy miną już większe mrozy (najczęściej na przełomie lutego i marca). Jest to jeden z niezbędnych zabiegów pielęgnacji...

Aktualizacja: 21.03.2015 12:14
Źródło: mowimyjak.pl
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest?
Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest?

Córka rotmistrza Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz nie została zaproszona na dzisiejsze ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.