porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
STYCZEŃ w ogrodzie, prace ogrodowe w STYCZNIU. Zima w ogrodzie - Ogród od A do Z Styczeń to czas spoczynku zimowego. Zima w ogrodzie - Ogród ...
Sposoby na przedłużenie trwałości kwiatów w wazonie

Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych?

Piękny bukiet może cieszyć oczy nawet ponad tydzień. Wystarczy właściwie pielęgnować kwiaty. Zanim zanurzysz kwiaty w wodzie, w pierwszej kolejność usuń dolne liście. A to tylko jeden z praktycznych trików.

Liście zanurzone w wodzie po prostu gniją. Dlatego zanim wstawisz kwiaty do wazonu, usuń wszystkie dolne liście. Przytnij też pod skosem łodygi. Dzięki temu rośliny będą bez problemu chłonąć wodę. Pamiętaj, by przycinać rośliny zanurzone w wodzie, by nie dostały się w łodygi bąbelki powietrza. Oczywiście najlepiej codziennie zmieniać wodę. Wlewaj zimną i tyle, by zakryć łodygi do wysokość około 10 cm. Więcej wody nie wlewaj, bo to może tylko zaszkodzić roślinom. Możesz też w ciągu dnia po prostu dorzucić do wazonu kostki lodu.

Żywotność kwiatów możesz przedłużyć, rozpuszczając w wodzie tabletkę kwasu acetylosalicylowego (aspiryna lub polopiryna). Kondycję niektórych kwiatów (np. gerbery) poprawia też siarka z łebków zapałek.

Szczególnie zimą pamiętaj, że kwiaty nie lubią bardzo suchego powietrza. Dlatego też nie stawiaj wazonu w pobliżu kaloryfera. Rośliny nie lubią również skrajnej zmiany temperatur. Dlatego nie powinny stać w pobliżu często otwieranego okna.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie? Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie?

Nic nie wytrąca ogrodnika z równowagi tak, jak chwasty, które dużo szybciej i łatwiej pojawiają się na grządkach, niż rośliny uprawne. Ale i na nie znajdzie się sposób. Jak się pozbyć chwastów z...

ROŚLINY NA BALKON. Jak przygotować balkon do ozdobienia roślinami? ROŚLINY NA BALKON. Jak przygotować balkon do ozdobienia roślinami?

Jeśli chcesz mieć w sezonie piękny balkon, pełen kwitnących roślin, musisz już teraz pomyśleć, jak go ozdobisz. Jakie rośliny posadzić na balkonie?

Cięte kwiaty w wazonie na wiosnę - jak się nimi zajmować, by cieszyły oko jak najdłużej? Cięte kwiaty w wazonie na wiosnę - jak się nimi zajmować, by cieszyły oko jak najdłużej?

Wiosenną porą wiele osób ozdabia swoje mieszkania ciętymi kwiatami: tulipanami i narcyzami. Jak je pielęgnować, by ich uroda cieszyła nas jak najdłużej? Jak przedłużyć życie kwiatów ciętych?

Aktualizacja: 27.03.2013 16:19
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.