porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak i kiedy SADZIĆ TUJE? Jak pielęgnować: tuja szmaragdowa, czyli inaczej żywotnik zachodni? Zobacz, jak posadzić i pielęgnować tuje. Tuja szmaragdowa, czyli inaczej żywotnik zachodni ...
Balkon w kwiatach to marzenie każdego miłośnika roślin.

Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku

Jeśli chcesz, aby twój balkon tonął w kwiatach, koniecznie musisz posadzić na nim kwitnące rośliny. Jak to zrobić prawidłowo?
Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku

Dobierając rośliny do kompozycji w skrzynkach balkonowych, trzeba kupić takie, które mają podobne wymagania co do gleby i stanowiska.

fot.: Photos.com

Najczęściej na balkonie sadzimy rośliny w skrzynkach balkonowych. Może je zarówno powiesić na balustradach, jak i postawić na podłodze.
Możemy wybrać skrzynki drewniane, metalowe bądź plastikowe – te ostatnie są najpopularniejsze i najtańsze. A i wybór rozmiarów i kolorów (białe, brązowe, rude, zielone, czarne...) skrzynek plastikowych jest największy.

Przed posadzeniem roślin do skrzynek balkonowych używanych w poprzednim sezonie, należy je umyć i wysuszyć. Na dno skrzynki wysypujemy około 3 cm warstwę drenażu: może to być keramzyt, gres lub drobne kamienie. Zaletą keramzytu jest to, że jest lekki. Gres i kamienie dodatkowo obciążą skrzynkę, co może mieć znaczenie, jeśli wieszamy ją na balustradzie.

Na warstwę drenażu sypiemy niewielką ilość przygotowanego wcześniej podłoża, oczywiście odpowiedniego dla tych roślin, które w skrzynce chcemy posadzić. Następnie układamy na podłożu rośliny wyjęte uprzednio z pojemników, w których rosły gdy je kupiliśmy, i obsypujemy ziemią wokół bryły korzeniowej. Rośliny sadzimy na taką samą głębokość, jak rosły w pojemnikach. Na koniec lekko ubijamy ziemię wokół roślin i wyrównujemy powierzchnię podłoża w skrzynce. Skrzynki z posadzonymi roślinami zawieszamy na balustradach bądź ustawiamy w zaplanowanych miejscach na balkonie.
Nie zapomnijmy o podlaniu nowo posadzonych roślin.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zmienić balkon w kwitnącą zieloną oazę? Jakie rośliny, jakie doniczki, jaki wystrój?

Tworząc roślinną aranżację balkonu, warto postawić na jeden kolor i postarać się o rośliny, meble i akcesoria utrzymane w jednej kolorystyce. Warto też pamiętać o zasadach sadzenia roślin w...

KWIATY BALKONOWE. Co zasadzić na balkonie? Jakie kwiaty, jakie zioła?

Nawet na małym balkonie zmieszczą się rośliny i kwiaty, które będą ładną ozdobą. Jakie rośliny balkonowe wybrać? Najlepiej kup gatunki kwiatów przystosowane do warunków panujących na twoim balkonie.

KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon? KWIATY BALKONOWE. W jakiej ziemi sadzić pelargonie, surfinie, begonie, niecierpki, fuksje i inne kwiaty na balkon?

Co zrobić, aby kwiaty balkonowe jak najdłużej kwitły i zdobiły nasz balkon? Wystarczy odpowiednia ziemia do kwiatów i staranna pielęgnacja. Sprawdź, w jakim podłożu posadzić pelargonie, surfinie,...

Aktualizacja: 27.03.2013 15:59
Autor: mada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli?
Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli?

Było już raz o nim głośno w tym roku, kiedy ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.