porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa Cyklamen dyskowaty jest atrakcyjną rośliną idealną do ogródków skalnych i ...
Odpowiednio pielęgnowane róże obficie kwitną od wczesnego lata aż do późnej jesieni.

Jak pielęgnować róże?

Jak pielęgnować róże?

Jak pielęgnować róże?

fot.: Gettyimages.com
Róże nie należą do roślin łatwych w uprawie, ale każdy miłośnik ogrodów chciałby je mieć u siebie. Zadbane róże zachwycają kształtami, zapachem i kolorami.

Róże w okresie wegetacji wymagają wielu czynności: spulchniania podłoża, odchwaszczania, podlewania, ochrony przed szkodnikami, nawożenia, usuwania przekwitłych kwiatów.

>>> RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić? [KLIKNIJ]

Stanowisko: ciepłe, słoneczne oraz lekko przewiewne.
Podłoże: piaszczysto-gliniastej w górnej warstwie i gliniastej w dolnej.
Podlewanie: wode lejemy na ziemię, a nie na liście.
Cięcie: dokonujemy go wiosną. Tniemy tak, aby miejsce cięcia było ukośne, około pół centymetra powyżej pąka skierowanego ku zewnętrznej stronie oraz przy bezdeszczowej, słonecznej pogodzie.
Ogławianie: wszystkie przekwitłe kwiaty  natychmiast usuwamy, tnąc nad pierwszym od góry pięciolistkowym liściem. Pojawiające się na podkładkach dzikie pędy, natychmiast wycinamy.
Zasilanie: dwukrotnie w sezonie: w marcu i czerwcu. Zasilanie nawozami kończymy przed lipcem, żeby pędy zdążyły zdrewnieć przed zimą. 
Okrywanie: usypujemy wokół krzewów ziemi  kopczyk wysokości ok. 20-30 cm. Dodatkowo możemy je przykryć gałązkami sosnowymi. Do obsypania można wykorzystać również korę ogrodową, torf, kompost, obornik. Formy pienne, są bardziej wrażliwe na mróz, dlatego zabezpieczmy je starannie, szczególnie w miejscu szczepienia. Możemy do tego wykorzystać słomę, gałęzie iglaków, tkaninę jutową lub specjalna włókninę. Róże parkowe i róże lub owijamy włókniną.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zabezpieczyć drzewka owocowe i róże wielkokwiatowe przed zimą?

Żeby drzewka owocowe i ozdobne róże zimą nam nie przemarzły, trzeba je dobrze osłonić. Podpowiadamy, co się do tego najlepiej nadaje.

Jakie róże wybrać do swojego ogrodu? Jakie róże wybrać do swojego ogrodu?

Zanim zakupisz sadzonki róż do swojego ogrodu, zapoznaj się w informacjami o ich wymaganiach, odporności i najważniejszych cechach. Warto odwiedzić rosaria, sklepy ogrodnicze, ogród botaniczny. Z...

Piękny ogród przy niewielkim nakładzie pracy - jak to zrobić? Piękny ogród przy niewielkim nakładzie pracy - jak to zrobić?

Ogrody wymagają pielęgnacji – usuwania chwastów, podlewania, nawożenia... Ale jedne wymagają więcej troski i czasu, a inne mniej. W czym tkwi sekret?

Aktualizacja: 14.07.2014 08:07
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.