porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa Cyklamen dyskowaty jest atrakcyjną rośliną idealną do ogródków skalnych i ...
Odpowiednio pielęgnowane róże obficie kwitną od wczesnego lata aż do późnej jesieni.

Jak pielęgnować róże?

Róże nie należą do roślin łatwych w uprawie, ale każdy miłośnik ogrodów chciałby je mieć u siebie. Zadbane róże zachwycają kształtami, zapachem i kolorami.
Jak pielęgnować róże?

Jak pielęgnować róże?

fot.: Gettyimages.com

Róże w okresie wegetacji wymagają wielu czynności: spulchniania podłoża, odchwaszczania, podlewania, ochrony przed szkodnikami, nawożenia, usuwania przekwitłych kwiatów.

>>> RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić? [KLIKNIJ]

Stanowisko: ciepłe, słoneczne oraz lekko przewiewne.
Podłoże: piaszczysto-gliniastej w górnej warstwie i gliniastej w dolnej.
Podlewanie: wode lejemy na ziemię, a nie na liście.
Cięcie: dokonujemy go wiosną. Tniemy tak, aby miejsce cięcia było ukośne, około pół centymetra powyżej pąka skierowanego ku zewnętrznej stronie oraz przy bezdeszczowej, słonecznej pogodzie.
Ogławianie: wszystkie przekwitłe kwiaty  natychmiast usuwamy, tnąc nad pierwszym od góry pięciolistkowym liściem. Pojawiające się na podkładkach dzikie pędy, natychmiast wycinamy.
Zasilanie: dwukrotnie w sezonie: w marcu i czerwcu. Zasilanie nawozami kończymy przed lipcem, żeby pędy zdążyły zdrewnieć przed zimą. 
Okrywanie: usypujemy wokół krzewów ziemi  kopczyk wysokości ok. 20-30 cm. Dodatkowo możemy je przykryć gałązkami sosnowymi. Do obsypania można wykorzystać również korę ogrodową, torf, kompost, obornik. Formy pienne, są bardziej wrażliwe na mróz, dlatego zabezpieczmy je starannie, szczególnie w miejscu szczepienia. Możemy do tego wykorzystać słomę, gałęzie iglaków, tkaninę jutową lub specjalna włókninę. Róże parkowe i róże lub owijamy włókniną.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy łatwo jest hodować róże? Czy łatwo jest hodować róże?

Róże chlubią się mnogością odmian, które niezmiennie wzbudzają zachwyt wyglądem, uwodzą zapachem. I choć nie należą do najłatwiejszych w uprawie, chętnie sadzimy je na rabatach, a także na tarasach...

RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić? RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić?

Nie posadziłeś róż w październiku, zrób to teraz i to jak najszybciej. Im wcześniej znajdą się na rabacie, tym łatwiej się przyjmą i lepiej będą rosły. Róże - jak je sadzić i przycinać wiosną?

Jak zadbać o róże przed zimą? Jak zadbać o róże przed zimą?

Jesień to bardzo dobry czas na sadzenie róż, ponieważ zdążą się ukorzenić do zimy i wiosną szybciej rozpoczną wegetację. Jednak aby dobrze przetrwały zimę, warto zabezpieczyć je przed przemarznięciem...

Aktualizacja: 14.07.2014 08:07
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marcin Dołęga, przyłapany na dopingu polski sztangista?
Kim jest Marcin Dołęga, przyłapany na dopingu polski sztangista?

Nastały czarne dni dla polskiej sztangi i nie chodzi tu ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.