porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o ognik szkarłatny?
Jak dbać o ognik szkarłatny? Ogniki należą do krzewów, które swoje największe walory ozdobne ukazują ...
Amarylis to piękna roślina cebulowa uprawiana w doniczkach

Jak pielęgnować AMARYLIS?

Jak pielęgnować AMARYLIS?
Jak pielęgnować hippeastrum, by zakwitł ponownie? fot.: Photos.com
Amarylis, to potoczna nazwa rośliny cebulowej zwanej Hippeastrum. Jak ją pielęgnować, by zakwitła ponownie?

Hippeastrum to roślina cebulowa, uprawiana najczęściej w doniczkach i wykorzystywana do zdobienia wnętrz. Zazwyczaj kupujemy kwitnące okazy zimą.

Po przekwitnięciu amarylisa należy obciąć pędy kwiatostanowe, pozostawiając same liście. Roślinę ustawiamy w widnym miejscu (najlepiej na parapecie okna, ale nie w ostrym słońcu) i nadal podlewamy. W tym czasie liście nadal rosną, fotosyntetyzują, a w cebuli gromadzą się substancje zapasowe. Cebula powiększa swoje rozmiary i tworzą się w niej zaczątki nowych pędów kwiatostanowych.

Do końca lipca amarylis nawozimy co 2–3 tygodnie nawozem w płynie (dawka podana na opakowaniu). Aby hippeastrum zakwitło ponownie musi przejść okres spoczynku, który zaczyna się na początku sierpnia. Wtedy zaprzestajemy nawożenia i stopniowo ograniczamy podlewanie, aż do całkowitego jego zaprzestania. Liście zasychają i zamierają. Doniczkę z cebula trzeba w tym czasie postawić w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu (13-15 st.C). W listopadzie przenosimy doniczkę do mieszkania, ustawiamy w jasnym miejscu przy oknie i zaczynamy ją podlewać, roślina powinna wypuścić nowe pędy kwiatostanowe, a potem także liście.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Cymbalaria: co to za roślina warunki uprawy Cymbalaria: co to za roślina warunki uprawy

Cymbalaria to roślina ozdobna z gatunku babkowatych. Wygląda bardzo efektownie, nie można się więc dziwić, że zdobi coraz więcej polskich ogrodów. Cymbalaria: co to za roślina i jakie są warunki...

Dracena – jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać Dracena – jak pielęgnować, podlewać, przesadzać, rozmnażać

Dracena to tropikalna roślina o ładnym pokroju i smukłych ozdobnych liściach. Dowiedz się jakie wymagania ma ta roślina i jak pielęgnować ją w warunkach domowych.

Sansewieria– jakie ma wymagania i jak o nią dbać? Sansewieria– jakie ma wymagania i jak o nią dbać?

Sansewieria (łac. Sansewieria), nazywana także wężownicą lub żelaznym liściem jest rośliną długowieczną, bardzo wytrzymałą na suszę. W mieszkaniu dobrze rośnie zarówno w świetle rozproszonym (ostre...

Aktualizacja: 10.10.2012 13:01
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?
Marianna Durczok - kim jest żona Kamila Durczoka?

Marianna Durczok - dziennikarka, wydawca, żona Kamila Durczoka. Co o niej ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.