porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rośliny atrakcyjne cały rok – jakie gatunki są dekoracyjne zimą? Zimowy ogród nie musi być monotonny i nieciekawy, jeśli posadzimy ...
Co zrobić, żeby gwiazda betlejemska (poinsecja) długo kwitła i nie straciła liści?

Jak dbać o gwiazdę betlejemską, czyli poinsecję?

Od wielu lat gwiazda betlejemska, czyli poinsecja (wilczomlecz nadobny) zdobi nasze domu w czasie świąt Bożego Narodzenia. Co zrobić, by kwiat długo po świętach cieszył nasze oczy? Jest kilka sposobów.
Jak dbać o gwiazdę betlejemską, czyli poinsecję?

Gwiazda betlejemska jest piękną dekoracją domu w święta Bożego Narodzenia.

fot.: Photos.com

Gwiazda betlejemska - zasady pielęgnacji

1. Gwiazda betlejemska potrzebuje dużo światła, więc najlepiej czuje się na słonecznym parapecie.

2. Ziemia w doniczce musi być codziennie nawilżana. Nawet jeden dzień przesuszenia ziemi spowoduje, że poinsecja zrzuci liście.

3. Gwiazda betlejemska lubi ciepło, więc może stać koło kaloryfera. Tylko trzeba pilnować wilgoci w doniczce!

4. Nie należy stawiać gwiazdy betlejemskiej w przeciągu.

5. Raz w tygodniu dobrze jest podlać poinsecję nawozem do kwiatów domowych (ale nie za mocnym).

6. Temperatura w domu powinna być stała, zarówno w dzień, jak i w nocy. Nagłe skoki temperatury mogą spowodować, że gwiazda betlejemska zrzuci liście.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pielęgnować GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ (poinsecję)? Jak pielęgnować GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ (poinsecję)?

Gwiazda betlejemska jest wyjątkowo atrakcyjną rośliną doniczkową, stała się już wręcz symbolem świąt Bożego Narodzenia. Jak pielęgnować poinsecję, by zdobiła dom przynajmniej do Trzech Króli?

Jak dbać o kwiaty krótkiego dnia? POINSECJA (gwiazda betlejemska), KALANCHOE, SCHLUMBERGERA (grudnik) - jak je podlewać, żeby pięknie kwitły? Jak dbać o kwiaty krótkiego dnia? POINSECJA (gwiazda betlejemska), KALANCHOE, SCHLUMBERGERA (grudnik) - jak je podlewać, żeby pięknie kwitły?

Kiedy noce stają się długie, rośliny doniczkowe w półśnie czekają na wiosnę. Ale nie poinsecja (gwiazda betlejemska), kalanchoe i schlumbergera (kaktus bożonarodzeniowy, grudnik). To prawdziwe...

Aktualizacja: 06.12.2012 16:06
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Majewski z WPROST. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Michał Majewski z WPROST. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Erotyczne gadżety, zoofilskie nagrania oraz podejrzany biały proszek - to tylko ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.