porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przycinać róże? Jak to robić, by róże dobrze rosły i obficie kwitły? Krzewy róż wymagają umiejetnej pielegnacji, za którą odwdzięczają się obfitym ...
Roślina - symbol, efektowna i niewymagająca. Jak dbać o poinsecję?

Gdzie kupić gwiazdę betlejemską? Jak o nią dbać?

Gdy gwiazdy betlejemskie pojawiają się w kwiaciarniach to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Białe, kremowe, różowe i najefektowniejsze - czerwone, z powodzeniem mogą zastąpić inne dekoracje świąteczne, bo są niezbywalnym symbolem Świąt. Jak kupić ładną poinsecję i jak o nią dbać?
Gdzie kupić gwiazdę betlejemską? Jak o nią dbać?

Poinsecja to kwiat kojarzony z Bożym Narodzeniem. Dzięki właściwej pielęgnacji może jednak cieszyć nasze oczy przez 2-3 miesiące.

fot.: sxc.hu

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska - jak zadbać o ten kwiat?

Poinsecja właściwie pielęgnowana może być ozdobą mieszkania przez dwa-trzy miesiące. Zatem kup ją w listopadzie, gdy przekwitną chryzantemy w doniczkach i zjesz ostatnią dynię. Pożegnaj jesień, przywitaj zimę. Rośliny kupuj w dobrej kwiaciarni lub w centrum ogrodniczym, które mają towar od doświadczonych ogrodników. Zwróć uwagę na zdrowy wygląd rośliny, szczególnie liści zielonych i kolorowych tworzących gwiazdę. Właściwy kwiat poinsecji to bowiemniepozorne zielone kulki na szczycie. 

Poinsecja wymaga dobrego oświetlenia, ale źle znosi bezpośrednie światło słoneczne. Najlepiej postawić ją w miejscu, gdzie światło jest rozproszone, a temperatura 18-21 st. C.  Należy ją dość często podlewać, nie wolno dopuścić do przeschnięcia ziemi. Kwiatów nie należy usuwać, bo są potrzebne do wybarwienia się kolorowych liści podkwiatowych.

W okresie kwitnienia co 2 tygodnie trzeba ją nawozić płynnym nawozem. Gdy przekwitnie przechodzi w stan spoczynku. Nie należy się spodziewać, że za rok znowu nam zakwitnie. W warunkach domowych to się nie udaje, zatem gwiazda betlejemska jest jednorazową dekoracją, ale trzeba przyznać, że nic jej nie zastąpi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok? Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok?

Gwiazda betlejemska, symbol świat, często wraz z końcem grudnia ląduje w śmietniku. Nie musi tak być - kwiat wcale nie jest trudny i skomplikowany w utrzymaniu i spokojnie może nam służyć przez wiele...

Uprawa POINSECJI. Jak dbać o gwiazdę betlejemską? Uprawa POINSECJI. Jak dbać o gwiazdę betlejemską?

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska, może zdobić dom znacznie dłużej niż tylko przez święta. Trzeba ją tylko odpowiedni podlewać i nawozić. Jak uprawiać gwiazdę betlejemską?

Aktualizacja: 18.10.2014 23:21
Autor: bibika
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.