porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o kwiaty doniczkowe w zimie? Zimowe miesiące to trudny okres dla roślin doniczkowych. Trzeba im ...
Kalanchoe to roślina doniczkowa kwitnąca zimą - jak o nią dbać?

Kalanchoe - jak pielęgnować ten popularny kwiat doniczkowy?

Kalanchoe jest jedną z pokojowych roślin doniczkowych kwitnących zimą. Podpowiadamy jak pielęgnować kalanchoe doniczkowe zimą.
Kalanchoe - jak pielęgnować ten popularny kwiat doniczkowy?

Kalanchoe często stanowi częśc dekoracji świątecznych, bo kwitnie zimą

fot.: sxc.hu

Kalanchoe to roślina bardzo łatwa w uprawie domowej. Znakomicie nadaje się dla tych, którzy chcą mieć mieszkanie ozdobione kwiatami, ale zapominają o ich pielęgnacji, a szczególnie podlewaniu. Od lat kalanchoe zajmuje jedno z czołowych miejsc w zimowej ofercie sprzedaży kwiatów doniczkowych.

Dostępnych jest wiele odmian kalanchoe o kwiatach w różnych kolorach: od białego, przez rozmaite odcienie różowego i czerwonego, przez żółte i pomarańczowe. Do tego oferowane są także niezwykle dekoracyjne odmiany kalanchoe o kwiatach pełnych. Barwne kwiaty kalanchoe pięknie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi.

Jak pielęgnować kalanchoe?

  • Kalanchoe jest sukulentem, dlatego nie potrzebuje intensywnego podlewania – nawadniać trzeba dopiero, gdy ziemia w doniczce przeschnie.

  • W okresie kwitnienia kalanchoe trzeba nawozić raz na miesiąc nawozem płynnym do roślin kwitnących.

  • W okresie zimowym, gdy kalanchoe kwitnie, potrzebuje dużo światła. Dlatego roślinę najlepiej postawić przy południowym oknie.

  • Najlepiej dla rośliny, jeśli zapewnimy jej zimą temperaturę 10–15 stopni Celsjusza. Niestety w ogrzewanych mieszkaniach jest to trudne, ponieważ temperatura jest tam zazwyczaj wyższa, ale przynajmniej ustawmy kalanchoe z dala od grzejników.

  • Kwitnącego kalanchoe nie należy spryskiwać wodą, a liści nie wolno nabłyszczać. Zakurzone liście najlepiej przetrzeć wilgotną szmatką.

  • Dobrze jest też obłamywać przekwitłe kwiatostany oraz chore liście.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Przesadzanie roślin doniczkowych. Jak prawidłowo przesadzać rośliny?

Przesadzanie roślin to pierwszy zabieg pielęgnacyjny w sezonie. Aby rośliny zdrowo rosły i kwitły potrzebują świeżej, żyznej ziemi i większych pojemników. Gdy spełnimy ich oczekiwania będą cieszyć...

Aktualizacja: 04.01.2014 20:35
Autor: mada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Pawlak się rozwiódł. Dla kogo? Kim jest kochanka Pawlaka?
Waldemar Pawlak się rozwiódł. Dla kogo? Kim jest kochanka Pawlaka?

Od dawna krążyły plotki o rozwodzie posła Waldemara Pawlaka, byłego ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.