porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie wybrać oświetlenie do kuchni? Projektowanie kuchni: oświetlenie Przy projektowaniu kuchni bardzo ważne jest to, żeby odpowiednio zaplanować ...
Jaki kolor najbardziej pasuje do kuchni? Kolory kuchni. 10 pomysłów, jak dopasować kolor ścian w kuchni. Nowoczesna kuchnia ubrana w modne kolory

Kolory kuchni: jaki kolor ścian pasuje do kuchni? Na jaki kolor pomalować kuchnię?

Jaki kolor pasuje do kuchni? Kuchnia to miejsce, w którym zwykle koncentruje się życie rodzinne. Dlatego do kuchni warto wybrać ładny kolor. Jaki kolor najbardziej pasuje do kuchni? Na jaki kolor pomalować kuchnię? Jaki kolor ścian do kuchni?
Kolory kuchni: jaki kolor ścian pasuje do kuchni? Na jaki kolor pomalować kuchnię?

Czerwone meble w kuchni nie przytłaczają wnętrza, dzięki temu, że postawiono na proste wzornictwo a kuchnia została otwarta na salon. 

fot.: Michał Skorupski

Kolory kuchni:  jaki kolor ścian do kuchni

Urządzając kuchnię weźmy pod uwagę, czy będzie ona zamknięta, a może otwarta? W przypadku otwartej aranżacji wnętrza istotne jest, aby kuchnia połączona z salonem była spójna stylistycznie i kolorystycznie.

Dobierając kolor do kuchni kierujmy się takimi, które najbardziej lubimy. Modnym trendem są ostatnio białe kuchnie, które łączymy z kolorowymi dodatkami, albo możemy zdecydować się na total look – czyli całą kuchnię urządzoną w kolorze białym.

Nowoczesna kuchnia ubrana w modne kolory

Wybierając kolor do kuchni, decydujmy się na taki, który nie będzie nas męczył, gdy będziemy w kuchni przebywać dłużej. Wszelkie paseczki, kratki i mocne, intensywne kolory mogą się okazać na dłuższą metę męczące.

Gdy zastanawiamy się, jaki wybrać kolor do kuchni, zwróćmy także uwagę, czy wnętrze jest małe, czy może duże i przestronne. W dużym wnętrzu możemy zdecydować się na przewagę kolorów ciemnych. Natomiast w małych lepiej wybrać jasne kolory, które dodatkowo powiększą optycznie małe wnętrze.

Kolor, jaki wybierzemy do kuchni, powinien sprawić, że będziemy się dobrze czuć w pomieszczeniu, dlatego takiej decyzji nie należy podejmować pochopnie. Czasem warto oddać urządzenie kuchni w ręce specjalistów od aranżacji wnętrz, którzy w specjalnym programie zwizualizują naszą kuchnię jeszcze przed remontem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Materiały do kuchni. Jakie materiały wybrać, aranżując kuchnię?

Aranżacja kuchni jest zadaniem trudnym - wymaga nie tylko wyobraźni twórczej, ale i solidnej znajomości materiałów. Jakie materiały sprawdzą się przy wykańczaniu kuchni? Jakie materiały do kuchni...

Wyspa kuchenna. Jaką wybrać? Jaką funkcję może pełnić wyspa w kuchni? Wyspa kuchenna. Jaką wybrać? Jaką funkcję może pełnić wyspa w kuchni?

Wyspa kuchenna nie musi służyć wyłącznie do gotowania. Możesz korzystać z niej jak ze stołu, barku, bufetu czy regału. Zanim postawisz wyspę między kuchnią a salonem, zastanów się, jakie powinna...

Aktualizacja: 14.04.2013 09:58
Autor: bazylia
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jesse Helt, bezdomny od Miley Cyrus z gali MTV. Kim jest? [VIDEO]
Jesse Helt, bezdomny od Miley Cyrus z gali MTV. Kim jest? [VIDEO]

Miley Cyrus podczas zeszłorocznego rozdania nagród MTV EMA Awards zgorszyła ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.