porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się grzybów z fug w łazience? Jakie środki chemiczne? Domowe sposoby na czyszczenie fug Fugi między kafelkami po jakimś czasie pokrywają się pleśnią. Brzydkie ...
Jak myć żaluzje z drewna i tworzyw sztucznych? Jak czyścić żaluzje? Czyszczenie żaluzji z drewna, czyszczenie żaluzji aluminiowych, czyszczenie żaluzji z tworzyw sztucznych

Wiosenne porządki: jak czyścić żaluzje? Sposoby na mycie żaluzji

Wiosenne porządki: jak czyścić żaluzje? Sposoby na mycie żaluzji

Czyszczenie żaluzji nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków

fot.: sxc.hu
Czyszczenie żaluzji to chyba jedna z najgorszych części mycia okien. Problem jest mniejszy, o ile robimy to regularnie, w innym wypadku czeka nas trochę pracy. Jak skutecznie umyć żaluzje: te aluminiowe i te z drewna?

Żaluzje najlepiej i najskuteczniej jest przecierać regularnie, raz na tydzień lub dwa tygodnie, ściereczką z mikrofibry. Jednak niestety, oprócz kurzu żaluzje mogą być także ubrudzone pozostałościami po wizytach much czy tłustym osadem (szczególnie jeśli umieszczone są na oknach w kuchni). W tych dwóch wypadkach mikrofibra nie wystarczy.

Czym myć żaluzje z tworzyw sztucznych i aluminium?

Żaluzje z tworzyw sztucznych czy aluminium najlepiej umyć wodą z płynem do mycia naczyń, płynem do mycia szyb lub jeśli to konieczne, mocniejszym środkiem rozpuszczającym tłuszcz. Każde piórko żaluzji myjemy oddzielnie, po czym wycieramy je do sucha. Ewentualnie możemy zamknąć żaluzje i pionowymi ruchami wytrzeć całość.

Jak myć żaluzje drewniane?

Żaluzji drewnianych z zasady nie myjemy na mokro, a do ich czyszczenia używamy środków w sprayu do pielęgnacji drewna, np. Pronto.

Jeśli nasze żaluzje można zdejmować, najlepiej rozłóżmy je na podłodze na ścierce lub umyjmy je w brodziku lub wannie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wiosenne porządki krok po kroku Wiosenne porządki krok po kroku

Wiosna to czas na porządki – tradycyjne gruntowne sprzątanie całego domu, wyrzucanie niepotrzebnych rupieci i przy tym mnóstwo nerwów. Jak zatem posprzątać dom i nie zwariować?

Wiosenne porządki w domu. Od czego zacząć? [KOLEJNOŚĆ PRAC] Wiosenne porządki w domu. Od czego zacząć? [KOLEJNOŚĆ PRAC]

Wiosna, a wraz z nią słońce, w którym widać kurz i bałagan mobilizują do wiosennych porządków. Tym, którzy jeszcze się do nich nie zabrali, podpowiadamy kolejność prac.

Wielkanocne porządki - na co zwracać uwagę? Sprawdzone rady Wielkanocne porządki - na co zwracać uwagę? Sprawdzone rady

Nadchodząca wiosna to dobra okazja, żeby wysprzątać dom na wysoki połysk. To zawsze łączy się z koniecznością umycia i odświeżenia rozmaitych powierzchni w mieszkaniu. Lustra, ramy, kryształy i meble...

Aktualizacja: 12.04.2013 14:11
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]

Filip Chajzer musi mocno pracować na to, aby nie mówiono ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.