porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się grzybów z fug w łazience? Jakie środki chemiczne? Domowe sposoby na czyszczenie fug Fugi między kafelkami po jakimś czasie pokrywają się pleśnią. Brzydkie ...
Jak myć żaluzje z drewna i tworzyw sztucznych? Jak czyścić żaluzje? Czyszczenie żaluzji z drewna, czyszczenie żaluzji aluminiowych, czyszczenie żaluzji z tworzyw sztucznych

Wiosenne porządki: jak czyścić żaluzje? Sposoby na mycie żaluzji

Wiosenne porządki: jak czyścić żaluzje? Sposoby na mycie żaluzji

Czyszczenie żaluzji nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków

fot.: sxc.hu
Czyszczenie żaluzji to chyba jedna z najgorszych części mycia okien. Problem jest mniejszy, o ile robimy to regularnie, w innym wypadku czeka nas trochę pracy. Jak skutecznie umyć żaluzje: te aluminiowe i te z drewna?

Żaluzje najlepiej i najskuteczniej jest przecierać regularnie, raz na tydzień lub dwa tygodnie, ściereczką z mikrofibry. Jednak niestety, oprócz kurzu żaluzje mogą być także ubrudzone pozostałościami po wizytach much czy tłustym osadem (szczególnie jeśli umieszczone są na oknach w kuchni). W tych dwóch wypadkach mikrofibra nie wystarczy.

Czym myć żaluzje z tworzyw sztucznych i aluminium?

Żaluzje z tworzyw sztucznych czy aluminium najlepiej umyć wodą z płynem do mycia naczyń, płynem do mycia szyb lub jeśli to konieczne, mocniejszym środkiem rozpuszczającym tłuszcz. Każde piórko żaluzji myjemy oddzielnie, po czym wycieramy je do sucha. Ewentualnie możemy zamknąć żaluzje i pionowymi ruchami wytrzeć całość.

Jak myć żaluzje drewniane?

Żaluzji drewnianych z zasady nie myjemy na mokro, a do ich czyszczenia używamy środków w sprayu do pielęgnacji drewna, np. Pronto.

Jeśli nasze żaluzje można zdejmować, najlepiej rozłóżmy je na podłodze na ścierce lub umyjmy je w brodziku lub wannie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 12.04.2013 14:11
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Pola Pospieszalska, wokalistka: kim jest?

Pola Pospieszalska to polska wokalistka, która robi międzynarodową karierę. Kim ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.