porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy z krwi? Usuwanie plam z krwi nie jest aż tak trudne, jak ...
WALCZYMY Z PLAMAMI. Plamy z potu można się pozbyć - dowiedz się jakie metody zastosować?

Jak usunąć plamy potu z ubrań?

Plamy z potu wyglądają wyjątkowo nieapetycznie, wręcz odstraszająco. Kiedy nasza bluzka, najczęściej biała, ma pod pachami żółte zacieki, najchętniej wyrzucilibyśmy ją do kosza. Ale po co? Plamy z potu możemy przecież usunąć! Sięgnij po sprawdzone domowe sposoby na plamy z potu.

Plamy z potu - zobacz jak łatwo się ich pozbyć

Przepocone ubranie najlepiej natychmiast wyprać, wtedy nie musimy stosować żadnych dodatkowych środków. Jeżeli jednak nie możemy od razu zrobić prania warto pamiętać, że sposób wywabiania takich plam zależy od koloru i rodzaju materiału.

Przepis na likwidację plam

  • Najczęściej tkaniny czyścimy za pomocą wody z solą, w której moczymy zaplamione ubrania.
  • Plamy na kolorowej bawełnie spieramy letnią wodą z dodatkiem octu, potem pierzemy odzież normalnie w proszku.
  • Żółte plamy potu z białej bawełny wywabią 3 litry letniej wody z mydłem i trzema łyżeczkami amoniaku. Po takiej kąpieli ubranie należy normalnie wyprać.
  • Kolorowy jedwab najpierw spieramy wodą z mydłem, a dopiero później 3 łyżeczkami amoniaku rozpuszczonymi w trzech litrach wody. Następnie materiał płuczemy w czystej wodzie, nie pierzemy i zostawiamy do wyschnięcia.
  • Biały jedwab czyścimy z potu za pomocą szmatki zanurzonej w roztworze wody z sodą spożywczą, po czym pozostawiamy do wyschnięcia.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dbać o odzież? [7 SPRAWDZONYCH UBRANIOWYCH RAD] Jak dbać o odzież? [7 SPRAWDZONYCH UBRANIOWYCH RAD]

Ubrania, o które właściwie zadbasz, nie tylko posłużą ci przez długi czas, ale też sprawią, że będziesz się dobrze prezentować. Przecież nawet kosztowny strój dobrej marki nie dodaje elegancji, gdy...

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Zapach stęchlizny na ubraniach jest zazwyczaj efektem przetrzymywania mokrych ubrań w zamkniętym, często wilgotnym pomieszczeniu. Pozbycie się tego zapachu nie należy do najłatwiejszych. Często...

Jak zrobić swoje pierwsze w życiu pranie? Jak zrobić swoje pierwsze w życiu pranie?

Przyszedł wreszcie czas na zrobienie pierwszego w życiu samodzielnego prania? Nie ma się o co martwić, ponieważ nie jest to żadną filozofią, gdy ma się w domu pralkę automatyczną. Ważne aby dobrze...

Aktualizacja: 20.08.2013 11:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.