porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
WALCZYMY Z PLAMAMI. Czy plamę po czekoladzie łatwo usunąć? Jak wywabić z ubrań plamę po czekoladzie?

Jak usunąć plamy po czekoladzie?

Czekolada, oprócz przyjemności, może przysporzyć nam trochę kłopotów. Szczególnie, gdy znajdzie się na naszym ubraniu lub na obrusie, łóżku czy dywanie. Jak wywabić plamę po czekoladzie? Czy z każdej tkaniny usuwać takim samym sposobem? Oto porady.

Sposoby na usuwanie plam po czekoladzie

Pierwszym sposobem na usunięcie trudnej plamy po czekoladzie, jaki przychodzi do głowy, to wypłukanie materiału w specjalnym środku, np. w Vanishu. Jednak jeśli akurat w domu nie mamy żadnego płynu do wywabiania plam, możemy spróbować domowych sposobów. Oto one:

  • Jeśli czekoladowa plama powstała na naturalnej tkaninie, można ją zamoczyć w ciepłym mleku do rozpuszczenia, a następnie wyprać w ciepłej wodzie z mydłem lub proszkiem do prania.
  • Innym sposobem na wywabienie plamy z tkaniny naturalnej jest roztwór 1:1 ze spirytusu denaturowego i wody. Namoczyć w roztworze miejsce zabrudzone, a później uprać cały materiał. Sztuczne tkaniny mogą się odbarwić, jeżeli użyjemy spirytusu.
  • Jeżeli plama pojawiła się na sztucznej tkaninie wypróbujmy sposób z gliceryną: należy natrzeć plamę gliceryną i przycisnąć mocno bibułkę po obu stronach materiału, po to, aby gliceryna mogła wsiąknąć w bibułę. Po ok. 5 minutach zmyć resztki gliceryny wodą.
  • Zamrożenie plamy to też sposób wart wypróbowania. Wkładamy tkaninę do zamrażalnika, a po godzinie zeskrobujemy lub wykruszamy plamę.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami?

Jak usunąć plamy i zacieki? Dywan, kanapa, zasłona czy ubranie – plamy zdarzają się wszędzie. Jednak ich źródło bywa różne – przewrócona szklanka z sokiem, rozlane wino, rozchlapany sos. ...

Jak czyścić plamy? Jak usuwać plamy z skórzanych mebli?

Plamy nigdy nie wyglądają ładnie, a na skórzanych meblach są świetnie widoczne. Podpowiadamy skuteczne sposoby na usuwanie plam.

Jak usunąć plamy? Stare, sprawdzone sposoby na usunięcie plam

Plama z krwi lub zastarzała tłusta plama potrafi zepsuć ulubioną bluzkę czy najlepszy sweter. Wcale nie musi jednak tak być! Jeżeli nie pomogły żadne środki do wywabiania plam, wykorzystaj sprawdzone...

Aktualizacja: 16.09.2012 22:52
Autor: EW
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.