porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
WALCZYMY Z PLAMAMI. Czy plamę po czekoladzie łatwo usunąć? Jak wywabić z ubrań plamę po czekoladzie?

Jak usunąć plamy po czekoladzie?

Czekolada, oprócz przyjemności, może przysporzyć nam trochę kłopotów. Szczególnie, gdy znajdzie się na naszym ubraniu lub na obrusie, łóżku czy dywanie. Jak wywabić plamę po czekoladzie? Czy z każdej tkaniny usuwać takim samym sposobem? Oto porady.

Sposoby na usuwanie plam po czekoladzie

Pierwszym sposobem na usunięcie trudnej plamy po czekoladzie, jaki przychodzi do głowy, to wypłukanie materiału w specjalnym środku, np. w Vanishu. Jednak jeśli akurat w domu nie mamy żadnego płynu do wywabiania plam, możemy spróbować domowych sposobów. Oto one:

  • Jeśli czekoladowa plama powstała na naturalnej tkaninie, można ją zamoczyć w ciepłym mleku do rozpuszczenia, a następnie wyprać w ciepłej wodzie z mydłem lub proszkiem do prania.
  • Innym sposobem na wywabienie plamy z tkaniny naturalnej jest roztwór 1:1 ze spirytusu denaturowego i wody. Namoczyć w roztworze miejsce zabrudzone, a później uprać cały materiał. Sztuczne tkaniny mogą się odbarwić, jeżeli użyjemy spirytusu.
  • Jeżeli plama pojawiła się na sztucznej tkaninie wypróbujmy sposób z gliceryną: należy natrzeć plamę gliceryną i przycisnąć mocno bibułkę po obu stronach materiału, po to, aby gliceryna mogła wsiąknąć w bibułę. Po ok. 5 minutach zmyć resztki gliceryny wodą.
  • Zamrożenie plamy to też sposób wart wypróbowania. Wkładamy tkaninę do zamrażalnika, a po godzinie zeskrobujemy lub wykruszamy plamę.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wywabiać plamy? Sprawdzone sposoby wywabiania plam cz.1 Jak wywabiać plamy? Sprawdzone sposoby wywabiania plam cz.1

Każdemu z nas zdarzyło się zaplamić ulubioną koszulę, spodnie czy obrus. Zbyt szybka reakcja może spowodować zniszczenie ubrania. Aby zawczasu być przygotowanym na różnego rodzaju zaplamienia...

Jak czyścić plamy? Jak usuwać plamy z skórzanych mebli?

Plamy nigdy nie wyglądają ładnie, a na skórzanych meblach są świetnie widoczne. Podpowiadamy skuteczne sposoby na usuwanie plam.

Jak wywabić PLAMY Z DŁUGOPISU?

Poplamiłaś bluzkę, albo dywan atramentem z długopisu i nie wiesz co zrobić? Oto kilka prostych domowych sposobów na wywabienie plamy.

Aktualizacja: 16.09.2012 22:52
Autor: EW
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.