porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wywabić plamy z tuszu długopisu?
Jak wywabić plamy z tuszu długopisu? Plamy z długopisu wywabia się dość trudno. Są jednak dwa ...
Szkło lakierowane - co to jest? Jak stosować szkło lakierowane? Szkło Lacobel - co to jest?

Szkło Lacobel - co to jest i do czego go można używać?

Szkło Lacobel - co to jest i do czego go można używać?
Tafla szkła Lacobel z powodzeniem zastępuje kuchenne płytki. fot.: fot. M. Bykowski, styl. E. Mrozińska
Lacobel to szkło dekoracyjne znajdujące wiele zastosowań we wnętrzach, zwłaszcza w kuchniach. Czym się różni od zwykłego szkła? Tym, że może występować w dowolnie wybranym kolorze, dopasowując się do każdej aranżacji. Oprócz dekoracyjności ma zalety praktyczne: świetnie zastępuje tradycyjne płytki.

Szkło Lacobel: czym jest, gdzie można je stosować?

Szkło Lacobel powstaje przez polakierowanie jednej strony tafli zwykłego szkła. Tafla Lacobelu ma zwykle 250 cm długości i 4 mm grubości, a jej koszt to około 250 zł/m2. Dłuższe odcinki muszą być łączone lub wykonane na zamówienie.

Szkło Lacobel bardzo często znajduje zastosowanie w kuchniach, zastępując tradycyjne płytki pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Nie dość że jest dekoracyjne i praktyczne (łatwiejsze do czyszczenia niż płytki), to nadaje kuchni nowoczesny, estetyczny wygląd.

W podstawowej wersji szkło nie jest hartowane, więc nie powinno się go umieszczać w pobliżu źródeł wysokiej temperatury, ale można zamówić również wersję hartowaną, którą bez obaw można zamontować w pobliżu kuchenki. Wersja hartowana jest droższa (600 zł/m2), ale zapewnia trwałość i bezpieczeństwo.

Pomysłów na zastosowanie tego szkła jest wiele: poza kuchnią dobrze sprawdza się w łazienkach (np. na ścianie przy prysznicu), ale też w pokojach, gdzie pojawia się np. w drzwiach do szaf wnękowych.

Jeszcze jedna ciekawostka: na Lacobelu można uzyskiwać dowolne wzory, które powstają w procesie piaskowania. Na polakierowane szkło nakleja się folię, w której wycięte są wzory lub grafika. W miejscach nieosłoniętych folią lakier zostaje usunięty, a szkło odzyskuje transparentność. Taki wzór jest w miejscach polakierowanych barwny i nietransparentny, a w części wypiaskowanej -  prześwitujący.  Żeby wzmocnić efekt, można go dodatkowo podkreślić światłem, np. stosując tylnie oświetlenie LED.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wytapetować ścianę stronami z komiksu? Jak wytapetować ścianę stronami z komiksu?

Taka ilustrowana ściana to gratka dla fanów kultowego komiksu Papcia Chmiela "Tytus, Romek i a'Tomek". Można ją czytać dla rozrywki. Przejrzyj zasoby piwnicy. Może znajdziesz tam swoją ulubioną...

Aktualizacja: 28.01.2014 23:00
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.