porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się kotów z ogrodu? Naturalne metody na odstraszenie obcych kotów w ogrodzie
Jak pozbyć się kotów z ogrodu? Naturalne metody na odstraszenie obcych kotów w ogrodzie Niezależnie od twoich uczuć względem tych zwinnych zwierząt koty w ...
Jak pozbyć się szkodników z ogrodu? Jak wypędzić ślimaki? Czy są na to proste domowe sposoby?

Ślimaki w ogrodzie: jak wytępić? Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jakie rośliny posadzić?

Ślimaki w ogrodzie: jak wytępić? Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jakie rośliny posadzić?

Ślimaki potrafią wyrządzić duże szkody w ogrodzie

fot.: Photos.com
Pełzające po ogrodzie ślimaki, które chętnie jedzą kiełkujące młode rośliny i rozwijające się listki, to postrach każdego ogrodnika. Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami? Jak pozbyć się ślimaków z ogródka?

Ślimaki nie będą atakowały naszego ogrodu, jeśli posadzimy w nim rośliny, które nie są na liście ich przysmaków. Sprawdź, czego nie lubią ślimaki oraz jakie rośliny są szczególnie przez nie lubiane.

Co szczególnie lubią jeść ślimaki?

Spośród roślin ozdobnych szczególnym powodzeniem wśród ślimaków cieszą się: aksamitki, astry chińskie, cynie, prawoślazy ogrodowe, dalie, lilie białe, nasturcje, rudbekie, funkie. Spośród roślin sadowniczych ślimaki najchętniej wybierają: maliny, truskawki, poziomki, natomiast z warzyw: kapustę głowiastą, kapustę pekińską, sałatę, buraki ćwikłowe, marchew.

Jak odstraszyć ślimaki? Rośliny, których ślimaki nie lubią

Żeby odstraszyć ślimaki, w pobliżu miejsc, gdzie się gromadzą, posadźmy mydlnicę lekarską, macierzankę lub majeranek. Ślimakom nie smakują także bylica piołun, orlica pospolita, rumianek, ciemierniki, cząber ogrodowy, gorczyca, cebula, czosnek, szałwia, hyzop, tymianek, krokosmia, nachyłek, krwawnik i przywrotnik. Jeśli posadzimy je na rabacie, ślimaki stracą zainteresowanie całą kompozycją.

Jak zwalczyć ślimaki domowymi sposobami?

Ślimaki z muszlą można łatwo zebrać z roślin i wypuścić z dala od ogrodu. Ślimaki nagie (pomrowce) w dzień są ukryte w cienistych miejscach. Jeżeli chcemy wyłapywać je i niszczyć, musimy zwabiać je w jedno miejsce. W tym celu wykłada się na mokrą glebę wilgotne szmaty, deski, papę, liście łopianu lub rabarbaru, pod którymi kryją się w ciągu dnia.

Można wykładać przynęty pokarmowe: pokrojoną marchew lub jabłka, przepołowione ziemniaki, plastry buraków. Jako roślinę-pułapkę można posadzić bieluń dziędzierzawę, który przywabia ślimaki. Można też w ziemi umieścić plastikowe kubeczki lub talerzyki wypełnione piwem. Ślimaki, które bardzo lubią piwo, po prostu wpadają do tych pułapek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wykorzystać popiół z kominka? Czy odstraszy ślimaki z ogrodu?

Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami kominka. Nadaje on mieszkaniu przytulny charakter, a także niezbędne (szczególnie w chłodne, jesienne i zimowe wieczory) ciepło. Amator palenia w kominku...

Aktualizacja: 16.05.2013 13:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.