porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak leczyć ZATRUCIE ALKOHOLEM ? Domowe metody na kaca Wypicie zbyt dużej dawki alkoholu w dodatku w krótkim czasie ...
Uciążliwe owady w naszej kuchni - jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Najlepszy sposób na MOLE SPOŻYWCZE, jaki?

Niestety nie ma jednego, skutecznego i ostatecznego sposobu na pozbycie się moli spożywczych z naszego domu. Nawet, gdy się wydaje, że ten problem nas nie dotyczy, możemy przynieść nieproszonych gości ze sklepu w produktach spożywczych.

Mole spożywcze zagnieżdżają się w suchych produktach spożywczych, takich jak cukier, mąka, kasze, suszone owoce czy karma dla psa. Samica składa setki jaj, z których wylęgają się larwy. Te, żerując zanieczyszczają żywność wytwarzanymi przez siebie specyficznymi pajęczynami, odchodami, resztkami jaj i zrzucaną przez siebie skórą. Oczywiście produkty, w których zagnieździły się mole spożywcze nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia i to jest podstawowy sposób pozbycia się tych uciążliwych szkodników.

Ale konieczne jest podjęcie kolejnych kroków – odkurzenie szafek i umycie ich ciepłą wodą z mydłem. Warto potem spryskać je lub przetrzeć wodą z octem albo olejkami eterycznymi, by stworzyć środowisko nieprzyjazne molom spożywczym.

Owady te nie lubią też zapachu mocno pachnących przypraw, np. goździków, odstrasza je zapach skórki pomarańczowej lub z cytryny.

Gdy domowe środki zawiodą, można skorzystać z oferty firm, które proponują specjalne plastry-pułapki (np. Raid), wabiące zapachem samce owadów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zwalczyć MOLE SPOŻYWCZE?

Mole spożywcze spędzają sen z oczu wielu gospodyniom domowym. Na szczęście jest kilka sposobów, by pozbyć się ich na zawsze. Zobacz jakich.

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Otwierasz w kuchni szafkę z zapasami i co raz coś z niej wylatuje. Zabijasz paskudne owady, czyścisz półki i szuflady. Przez pewien czas jest spokój. Aż pewnego dnia znowu zauważasz, że coś jest nie...

Jak się pozbyć moli? ZWALCZANIE MOLI

Mól odzieżowy – nie tak jak mucha – wybredny jest. Nie je byle czego. W jego diecie króluje wełna. Jej uzupełnieniem są bawełna i wszelakie futra, a rarytasem jedwab. Odkryłaś mole w...

Aktualizacja: 03.10.2012 09:36
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.