porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak się chronić przed meszkami? Sposoby na meszki: jak nie dać się pogryźć? Meszki to drobne owady, które w okresie wiosenno-letnim są prawdziwym ...
Jak leczyć ukąszenie meszki? Jakie są skutki ukąszenia meszki?

Meszki: ugryzienie. Co na ukąszenie meszki? Jakie domowe sposoby i leki?

Są małe, zaledwie kilkumilimetrowe, jednak ich ugryzienie może być boleśniejsze w skutkach niż ukąszenie komara. Meszki agresywnie atakują w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jak leczyć ukąszenie meszki?
Meszki: ugryzienie. Co na ukąszenie meszki? Jakie domowe sposoby i leki?

Meszki. Jak sobie z nimi radzić?

fot.: United States Department of Agriculture/domena publiczna

Samice meszek żywią się krwią, niezbędną w procesie rozmnażania. Atakują zwierzęta i ludzi i chociaż meszki w Polsce nie przenoszą chorób, ich ukąszenie może wiązać się z powikłaniami. 

Ugryzienie meszki: jakie skutki?

Meszki rozcinają skórę, aby z ranki pobierać krew. Są w stanie to zrobić dzięki ślinie, która zawiera substancje zapobiegające krzepnięciu krwi. Najgroźniejszym składnikiem śliny meszki jest jednak histamina, która powoduje obrzęk, swędzenie i stan zapalny w miejscu ukąszenia. Ranka i opuchlizna są bolesne i utrzymują się do tygodnia. U niektórych osób toksyczna ślina wywołuje gorączkę, a nawet reakcję alergiczną.

Jak leczyć ukąszenie meszki?

Pierwszym krokiem jest przemycie ranki, aby nie doszło do zakażenia. Na obrzęk można stosować maści antyhistaminowe, hydrokortyzon i inne dostępne w aptekach bez recepty. Domowym sposobem są okłady z roztworu wody i octu. W przypadku nasilających się dolegliwości warto zwrócić się do lekarza. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy ugryzienie meszki jest groźne? Czy meszki są niebezpieczne dla człowieka? Czy ugryzienie meszki jest groźne? Czy meszki są niebezpieczne dla człowieka?

Wiosną i latem oprócz komarów uciążliwe są też meszki. Ich ugryzienie może być groźne dla człowieka. Czy powinniśmy bać się meszek? Jakie zagrożenia niesie ze sobą jad meszki? Dlaczego meszki mogą...

Jaka MOSKITIERA jest najlepsza? Na co zwracać uwagę wybierając moskitierę?

Komary, meszki czy muchy mogą popsuć nam dobre samopoczucie i uniemożliwić spokojny sen. Tymczasem odpowiednio dobrana moskitiera ochroni nas przed natrętnymi insektami.

Aktualizacja: 28.06.2013 11:23
Autor: m
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Igor Dzierzęcki, partner Marii Seweryn i ojciec pięciorga dzieci - kim jest?
Igor Dzierzęcki, partner Marii Seweryn i ojciec pięciorga dzieci - kim jest?

Igor Dzierzęcki - kim jest mężczyzna, przy którego boku coraz częściej ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.