porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
GRZYB NA ŚCIANIE SPOSÓB. Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Grzyb to lokator niechciany i zabójczy. Wypraszanie go z domu ...
PERFEKCYJNA PANI DOMU! MAŁGORZATA ROZENEK I JEJ PRAKTYCZNE RADY, JAK DBAĆ O DOM,

MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

W każdym odcinku programu PERFEKCYJNA PANI DOMU, Małgorzata Rozenek podaje kilka bardzo praktycznych rad, jak dbać w domu o znajdujące się w nim przedmioty i jego otoczenie. Zobacz, jak Małgosia Rozenek radzi wyczyścić przypalone żelazko, zdezynfekować materac i zapobiec farbowaniu buta?

Perfekcyjna Pani Domu zna perfekcyjne metody sprzątania i dbania o przedmioty znajdujące się w domu. Małgorzata Rozenek jest fanką domowych sposobów pielęgnacji domu, jak używanie wody z octem do mycia szyb, czy przecieranie liści kwiatów piwem, żeby pięknie błyszczały. A oto kilka nowych porad Małgorzaty Rozenek.

Małgorzata Rozenek radzi:

  • Co robić, gdy przypalisz spód żelazka?

Jeżeli zdarzyło ci się przypalić spód żelazka nie musisz go wcale wyrzucać. Wystarczy, że na kartkę wysypiesz cienką warstwę soli, a następnie wyprasujesz ją gorącym żelazkiem. I gotowe!

  • Jak nie pozwolić, żeby bakterie rozmnażały się na deskach do krojenia?

Nie używaj deski do krojenia różnych produktów, gdyż bakterie z rożnych potraw mieszają się. Najlepiej kup trzy deski w różnych kolorach. Jedną z nic przeznacz do krojenia mięsa, inną do warzyw, a ostatnią do krojenia pozostałych produktów, np. chleba. Pamiętaj też, żeby zawsze myć warzywa i owoce przed krojeniem.

  • Jak czyścić świeczki z kurzu?

Jeżeli nie lubisz, gdy twoje dekoracyjne świeczki zmieniły kolor, możesz je w łatwy sposób wyczyścić. Wystarczy, że na miękką szmatkę wylejesz odrobinę spirytusu i przetrzesz nim świeczkę Spowoduje to, że będzie ona wyglądała jak nowa.

  • Jak zdezynfekować materac?

Każdy materac jest siedliskiem brudu, roztoczy i bakterii, ale możesz w bardzo łatwy sposób pozbyć się ich i zdezynfekować swoje łóżko. Wystarczy, że posypiesz materac obficie sodą oczyszczoną i pozostawić ją na dwie godziny. Po tym czasie trzeba tylko odkurzyć materac. Soda zabije wszystkie bakterie.

  • Co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

Jeśli wnętrze twoich butów farbuje - spryskaj je delikatnie lakierem do włosów. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością lakieru, żeby buty nie przyklejały się do twoich stóp. Buty pozostaw do wyschnięcia na parę minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Jak wyczyścić srebra, usunąć gumę z dywanu, czyścić zamszowe buty i jak dbać o rośliny doniczkowe?

Polska Anteha Turner, Małgorzata Rozenek w programie PERFEKCYJNA PANI DOMU stara się przekazać uczestnikom jak najwięcej praktycznych rad jak prowadzić perfekcyjne gospodarstwo domowe. Zobacz, jak...

Co radzi MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU? Jak pozbyć się sierści z ubrań i kanapy? Jak zrobić obrączki na serwetki?

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu uczy Polki, jak dbać o czystość i porządek w domu. W piątym odcinku programu Perfekcyjna Pani Domu podzieliła się swoimi sposobami na zrobienie obrączek...

MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Jak USUWAĆ PLAMY? Jak przywrócić biel bieliźnie i firankom? Jak usunąć ślady szminki?

Jak usunąć plamy ze szminki czy sprawić, by biała blielizna na długo zachowała śnieżnobiały kolor? A może masz w domu alergika, który nie może mieć ubrań pranych z odplamiaczem czy wybielaczem?...

Aktualizacja: 30.11.2012 13:40
Autor: Monika P.
  • Komentarze(5)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Joanna Jędrzejczyk?
Kim jest Joanna Jędrzejczyk?

W Polsce niekwestionowanym mistrzem MMA jest Mamed Chalidow. Jednak to ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.