porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK DBAĆ O NOŻE KUCHENNE? Noże kuchenne nie są niezniszczalne, nawet jeśli są wykonane ze ...
Co zrobić, gdy do twojego domu wprowadziły się karaluchy lub prusaki?

Owady w kuchni. Jak się pozbyć karaluchów i prusaków?

Karaluchy, prusaki czy inne insekty to zmora wielu gospodarstw domowych. Co robić, gdy do twojego domu wprowadzą się szkodniki? Czy trzeba zamówić dezynsekcję, czy karaluchów można się pozbyć w inny sposób?

Zmorą mieszkania w bloku są zsypy na śmieci, a to przyciąga karaluchy czy prusaki. Nie czekaj z założonymi rękami, aż do twojego domu wprowadzą się szkodniki. Dezynsekcja zsypu to podstawa!

Co robić, gdy do twojego domu wprowadziły się karaluchy czy prusaki?

Dezynsekcja w mieszkaniu to już większy kłopot, dlatego możesz spróbować pozbyć się robactwa w inny sposób. Ratunkiem jest bezwzględna higiena. Dotyczy to przede wszystkim kuchni, a w niej kosza na śmieci. 

Kosz na śmieci może stać się celem szkodników, które poszukują jedzenia. Pamiętaj, by pojemnik na resztki miał przykrycie. Wyjątkowo szybko psujące się odpadki, np. resztki mięsa czy obierki z jarzyn, jedzenie pakuj w dodatkowe woreczki. Śmieci regularnie wyrzucaj, a sam kosz płucz wodą z płynem do naczyń.

Blaty robocze, na których przygotowujesz jedzenie, utrzymuj w czystości. Wycieraj ściereczką z detergentem po każdym posiłku – resztki jedzenia tylko przyciągną karaluchy i prusaki. Na podłodze nie zostawiaj okruchów czy rozlanego napoju. Jedzenie zostawiaj na wierzchu wyłącznie w pojemnikach na żywność.

Atak szkodników, czyli ostateczne starcie

Jeśli mimo wszystkich środków zapobiegawczych nadal męczysz się z karaluchami lub prusakami, sięgnij po radykalne środki chemiczne w sprayu, proszku lub w formie płytki nasączonej trucizną. Truciznę rozsyp lub ustaw w miejscach szczególnie narażonych na inwazję szkodników domowych, tj. w szafkach, pod zlewem, przy koszu na śmieci, kratkach kanalizacyjnych, odpływach. Możesz również skorzystać z usług profesjonalnych firm.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona? Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

Rzadko wietrzone mieszkania, wilgotne i cieplutkie, to raj dla domowych insektów - prusaków, karaluchów, mrówek faraona. Rozmnażają się błyskawicznie, doprowadzając nas do rozpaczy.

Jak zwalczyć mrówki faraona?

Mrówki faraona mają tylko 1,5-2 mm długości, ale ich siła tkwi w ilości. Budują gniazda w suchych ciepłych miejscach, rozmnażają się na potęgę i są doskonale zorganizowane. Walka z mrówkami w...

Jak zwalczyć karaluchy? Mówimy, jak przygotować domową trutkę na robactwo

Nie ma nic gorszego od inwazji karaluchów w mieszkaniu. Robactwo to ciężko zwalczyć, a im nie trzeba dużo, aby rozprzestrzenić się szybko w całym mieszkaniu. Nie ma złotych rad na pozbycie się...

Aktualizacja: 11.03.2015 14:34
Autor: MM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimierz Moskal - kim jest nowy trener Wisły Kraków? Co o nim wiemy? [KARIERA, RODZINA]

Kazimierz Moskal został trenerem Wisły - już po raz trzeci. Czy ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.