porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Solić czy nie solić? Czy SÓL JEST tak NIEZDROWA, jak dotychczas mówiono? JAKIE SĄ ZALETY SOLI KUCHENNEJ?
Solić czy nie solić? Czy SÓL JEST tak NIEZDROWA, jak dotychczas mówiono? JAKIE SĄ ZALETY SOLI KUCHENNEJ? Solić czy nie solić? Lekarze, zwłaszcza kardiolodzy, nie mają watpliwości ...
Jak pozbyć się nieproszonych gości?

Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

Jak skutecznie pozbyć się z domu insektów?

fot.: Photos.com
Rzadko wietrzone mieszkania, wilgotne i cieplutkie, to raj dla domowych insektów - prusaków, karaluchów, mrówek faraona. Rozmnażają się błyskawicznie, doprowadzając nas do rozpaczy.

Walkę z robakami we własnym mieszkaniu należy podjąć jak najszybciej, gdy jest ich jeszcze stosunkowo mało. Zaczynamy od bardzo dokładnego uszczelnienia wszelkich szpar, którymi mogą przyjść od sąsiadów i spokojnie w nich bytować. Potem wybieramy środek do zwalczenia tych małych paskudztw. Możemy skorzystać z gotowych preparatów owadobójczych lub z domowych sposobów naszych babć.

Domowe sposoby naszych babć na pewno nie dadzą tak szybkich efektów jak środki chemiczne, gdy jednak wykażemy cierpliwość, powinny przynieść skutek. Wymaga to jednak utrzymania w domu niemal sterylnej czystości.

Prusaki lubią cukier, który zmieszany z boraksem będzie skuteczną trutką.

Karaluchy dadzą się złapać w pułapki przygotowane ze szmatek nasączonych piwem, za którym ponoć przepadają. Rano, upojone przysmakiem, wystarczy zebrać i zniszczyć.

Mrówki faraona choć małe, są bardzo żarłoczne. Zjadają trzy razy tyle, ile ważą i zanieczyszczają żywność odchodami i różnymi drobnoustrojami, które na sobie przenoszą. Można je zwabić na ich wielki przysmak, gotowane żółtko z odrobiną boraksu. Równie skuteczne jest wyłożenie na noc kawałeczka surowej wołowiny, a nad ranem zebranie go razem z mrowiem oblepionych na nim owadów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sprzątanie bez chemii. Jak to robić? [SPRAWDZONE RADY] Sprzątanie bez chemii. Jak to robić? [SPRAWDZONE RADY]

Zamiast detergentów przygotuj do przedświątecznych porządków np. sodę oczyszczoną, zioła i boraks. Pomogą ci się rozprawić nie tylko z brudem, ale też z pleśnią czy przykrymi zapachami w lodówce.

Insekty - JAK SIĘ POZBYĆ: mrówek, muszek owocówek i mklika mącznego?

Z insektami wszelkiej maści: mklikiem mącznym - częstym gościem naszych kuchni, mrówkami - które okupują całe mieszkanie oraz muszkami owocówkami - degustatorkami świeżych owoców, można walczyć....

Jak zwalczyć mrówki faraona?

Mrówki faraona mają tylko 1,5-2 mm długości, ale ich siła tkwi w ilości. Budują gniazda w suchych ciepłych miejscach, rozmnażają się na potęgę i są doskonale zorganizowane. Walka z mrówkami w...

Aktualizacja: 06.08.2013 13:30
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.